Improtest tutvustab Noël Akchoté´d

03. aprill 2009

8. aprillil esineb Kanuti SAALis prantsuse kitarrist, kes tunneb end koduselt nii popmuusika hittide töötlemisel kui ka müraimprovisatsioonides.

Kaheksa aastaselt kitarri näppima asunud Akchoté on nüüdseks jõudnud oma põlvkonna nimekaimate esinejate hulka. Algul tegeles ta suuresti jazziga, kuid 90ndate aastate algusest alates on ta sellest eemaldunud, et uurida süvitsi võimalusi, mis avanevad muusikas improvisatsiooni ja eksperimenteerimise abi.

Ta on võitnud mitmeid auhindu, andnud välja 8 soolo-plaati ning lisaks sellele veel arvukalt plaate koostöös teiste muusikutega. Ta on suuresti kaasa löönud ka ainult vinüülplaate produtseeriva prantsuse labeli Rectangle loomises ja tegemistes. Loonud muusikat lühi- ja täispikkadele filmidele.

Noël Akchoté on oma generatsiooni väljapaistvamaid kitarriste Prantsusmaal. Ta on teinud koostööd improvisatsioonilise muusika suurnimedega nagu Derek Bailey, Fred Frith, Evan Parker, Lol Coxhill, Tim Berne, George Lewis, Eugene Chadbourne. Akchoté on äärmiselt mitmekülgse käekirjaga kitarrist, kelle muusikaline ampluaa ulatub radikaalsetest popmuusika hittide töötlustest abstraktsete müraimprovisatsioonideni.

IMPROTEST on Kanuti Gildi SAALi, MKDK ja U.L.A. Jazzi kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005.aastast, kord kuus jaanuarist maini ja oktoobrist detsembrini. Sarja toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kultuurkapital.Kuraatorid: Mart Soo ja Taavi Kerikmäe.

Mai esinejad selguvad aprillis 2009. Täpsemaks infoks jälgige meie kodulehekülge www.saal.ee

laval: kitarrist Noël Akchoté
toetavad: Eesti Kultuurkapital, Prantsuse Kultuurikeskus, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet
kestus: 60´
pilet: 70/120 krooni