Improtesti sarjas esinevad Riho Sibul ja Robert Jürjendal

27. jaanuar 2009

28. jaanuaril saavad Improtesti raames kokku akustiline kitarr ja elektroonilised võimalused, mis lubavad väga laia kontrastset väljendusspektrit.

Neljandat hooaega tegutsev improvisatsioonilise muusika sari Improtest toob 28. jaanuaril kell 19.30 Kanuti Gildi saali kitarristid Riho Sibula ja Robert Jürjendali.

Riho Sibul (1958) on mitmekülgne muusik. Ta on osalenud kitarristina veerandsajandi jooksul kümnetes projektides ja 1990. aastail alustas ta ansamblis Ultima Thule ka oma lauljateed. Sibula tegevus heliloojana kannab samuti mitmekülgsuse pitserit – rock´n´rollist bluusini ning lüürilistest ballaadidest (“Kuulaps”) filmimuusikani. Ta on tegutsenud ansamblites nagu In Spe, “intellektuaalide punkbänd” ansambel Propeller, Kaseke, Tõnis Mägi ja Music Seif, VSP Projekt ehk instrumentaalkooslus Vaigla-Sibul-Põder ja muidugi Ultima Thule.

Robert Jürjendal (1966) on õppinud klassikalist kitarri ja kompositsiooni (fakultatiivsena) Tallinna Muusikakeskkoolis. Juba õpingute ajal hakkas ta tõsiselt huvituma improvisatsioonist ja selle võimalustest elektrikitarril. 1992. aastast alates mängib Robert Jürjendal kvinthäälestusega (C-G-D-A-E-G) metallkeeltega akustilist kitarri, kasutades vajadusel ka live-elektroonikat.

Robert Jürjendal on koostööd teinud paljude muusikutega (Tõnis Mägi, Riho Sibul, Siiri Sisask, David Rothenberg, Celia Roose, Tuule Kann, Priit Lehto jpt) ning osalenud eesti heliloojate Tõnu Kõrvitsa, Toivo Tulevi ja Mirjam Tally uudisteoste ettekandmisel. Ansambliga Weekend Guitar Trio ja Trio Fragile on ta pälvinud tunnustust nii meil kui ka välismaal.

Ühendades akustilise kitarri kõla elektrooniliste võimalustega on duo saavutanud laia väljendusspektri, mida iseloomustavad kontrastid kammerlikkusest suurte kõlamassideni.

IMPROTEST on Kanuti Gildi SAALi ja MKDK kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005.aastast, kord kuus jaanuarist maini ja oktoobrist detsembrini.
Sarja toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kultuurkapital.
Kuraatorid on Mart Soo ja Taavi Kerikmäe.