Improtestil rahvusvaheline kitarriduo

16. jaanuar 2006

19. jaanuaril esineb Kanuti Gildi saalis aasta esimesel Improtestil kitarrist Jaak Sooäär koos Saksa alternatiivjazzi tipu kitarristi John Schröderiga.

Neljapäeval, 19. jaanuaril, kell 19.30
Kanuti Gildi SAALis, Pikk 20
IMPROTEST: JOHN SCHRÖDER (GER)/ JAAK SOOÄÄR (EST)

19. jaanuaril jätkub improvisatsioonilise muusika sari IMPROTEST. Kontserdisarja eesmärk on tuua kuulajate ette vaba improvisatsioonilise muusika huvitavamaid nähtusi nii Eestist kui välismaalt.

IMPROTESTI 2006. aasta esimene kontsert on seekord suisa rahvusvahelist mõõtu. Eesti üks parimaid jazzkitarriste Jaak Sooäär on külla kutsunud saksa kitarrivirtuoos John Schröderi. Oodata on tõelist tulevärki ja maiuspala muusikagurmaanidele!

John Schröder (s.1964) on Kesk-Euroopa alternatiivjazzi ringkondades hästi tuntud nii kitarristi, trummari kui pianistina. Tema erakordne kitarristitalent avaldus juba varases teismeliseeas, laiemale avalikkusele sai ta tuntuks 18-aastasena esinedes koos Chet Bakeriga. Hiljem on ta koos musitseerinud paljude jazzitippudega (Joe Lovano, Enrico Rava, Daniel Humair jt.), samuti oli ta palju aastaid Berliini tuntuima jazzbändi Der Rote Bereich liige.

Schröderi kitarrismi iseloomustab erakordne virtuoossus, millega kaasneb ootamatu, vahel destruktiivsuseni kalduv vabameelsus, jazziajaloost võiks teda võrrelda Miles Davise psühhedeelse jazzrocki perioodist tuntud noore John Mclaughliniga turborockilikus versioonis.

John Schröder on korduvalt olnud Jaak Sooääre trio The Dynamite Vikings erikülaliseks kontsertidel Berliinis, duona astutakse üles esmakordselt. Kavas on vabad improvisatsioonid ja mõttelennud, nagu Improtestile kohane.

IMPROTEST toimub ULA JAZZi ja MKDK koostöös. Üritust toetavad KULKA ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Piletid (50 kr/90 kr) müügil Von Krahli Teatri kassas ja Kanuti Gildi Saalis. (www.saal.ee)