Itaalia muusika pärlid jazzikees

25. september 2008

Alles eelmisel teisipäeval Saksa presidendile ja peaministrile esinenud Andrea Marcelli Italian Trio esitab 4. oktoobril Tallinnas ja 5. oktoobril Viljandis kuulsate itaallaste palasid, abiks saksofonist Raul Sööt ja kitarrist Ain Agan.

Andrea Marcelli Italian Trio
feat. Raul Sööt & Ain Agan

4. oktoobril kell 17
Kumu auditooriumis

5. oktoobril kell 17
Viljandi Pärimusmuusika Aidas

Mainekas itaalia löökpillimängija-helilooja Andrea Marcelli on maailmakodanik, kes esineb tihti koos paljude Euroopa ja USA muusikutega. Ta töötas tosin aastat New Yorgis ja Los Angelesis ja seetõttu on tal seal palju muusikutest sõpru. Oma viimasel albumil „Beyond the Blue“ mängib ta näiteks koos Mike Sterni, Bob Mintzeri, Eddie Gomezi ja Mitchel Formaniga. Ja mängib mitte üksnes löökpille vaid ka klarnetit, mida ta õppis Rooma konservatooriumis.

Muusiku iseloomustamiseks sobivad väga hästi legendaarse saksofonisti Wayne Shorteri sõnad: „Andrea on muusikaliselt tõeline kameeleon. Kui ma teda esimest korda kuulsin, vapustas mind tema loominguline lähenemine, tundeline keel ja oskus muusika kirjutamisel liikuda erinevate stiilide piirimail.”

Eestis on Andrea Marcelli varem esinenud koos Raul Söödiga, kellega tekkis loominguline sõprus õpinguaastail Kopenhagenis. Seekord toob ta Eestisse oma Itaalia trio, kus mängivad pianist Giacomo Aula ja bassist Francesco Puglisi, neil mõlemil on samuti ette näidata heliplaate ja koostööprojekte koos USA ja Euroopa tippmuusikutega.

Itaalia trio repertuaaris on aukohal itaalia tuntud filmimuusika autorite Ennio Morricone, Riz Ortolani ja Henry Mancini lood, aga kontserdil saab kuulata ka tänapäevast itaalia jazzi nii Andrea Marcelli enda sulest kui ka tuntud jazzitähtede Enrico Pieranunzi ja Enrico Rava loodut. Ka ei puudu kavast itaalia meistrite Alessandro Scarlatti, Gino Paoli ja Bruno Martino looming, mõistagi tänapäevases versioonis.

Kontsert põhineb spontaansetel improvistatsioonidel ja dialoogil lavalolevate muusikute vahel, ühtki viisi ei mängita eales kaks korda täpselt samamoodi. Itaalia muusikutega liituvad mitmeks looks eesti saksofonist ja arranžeerija Raul Sööt ning kitarrist Ain Agan. Moodustub erakordselt dünaamiline jazzkvintett, mis viib kuulaja rännakuile läbi aja ja itaalia muusika.

Piletid hinnaga 150.- ja 100.- (õplane, tudeng, pensionär) müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades.

Kontserdid toimuvad koostöös Itaalia Saatkonnaga Tallinnas Embassy of Italy - Tallinn