Izaline Calister esineb veebruaris Tallinnas

05. jaanuar 2005

Curaçao päritolu võluv lauljatar ja helilooja Izaline Calister toob Eestisse hõrku muusikasulamit jazzist ja kariibi rütmidest.

11. veebruaril toimub Mustpeade majas Cruzan Carribean Night, mille peaesineja on Izaline Calister, isikupärase muusikalise stiiliga andekas laulja, helilooja ning laulusõnade looja. Karismaatiline esineja, kes meisterlikult miksib oma kodusaare Curacao muusikat jazziga.

Izaline laulab oma emakeeles. Tema saatebänd, mis koosneb andekatest Curacao muusikutest, alustas tegevust juba 1998. aastal ning on osalenud kolme cd lindistamisel. Tänu oma harukordsele andele on lauljatar vallutanud publiku südameid maailma eri paigus. Bänd on esinenud North Sea Jazzil Haagis ning tuuridel Lõuna-Aafrikas, Guatemalas, Mehhikos, Hispaanias, Ungaris, Costa-Ricas jm.

Pärast õpinguid konservatooriumis vokaali ja kompositsiooni alal omandas Calister kogemusi, esinedes erinevates muusikalistes gruppides. Seni on Izaline välja andnud kolm albumit – ”Sono di un Muhé”, “Mariposa” ja “Krioyo”.

Ümbritsetuna oma unistuste bändist jätkab Izaline valitud rada, sulatades vana ja uut, jazzi ja maailmamuusikat, akustilist ja elektroonilist, traditsioonilist ja kaasaegset.

Viimane cd “Krioyo” annab ülevaate Curacao erinevatest rütmidest nagu Tumba, Seū, antillide valss, Danza, Muzik di Zumbi ja Tambū. Traditsioonilise antillide muusika juured on Aafrikas ning Izaline teab, kuidas esitlusse lisada kaasaegseid rütme. Tänu oma karismaatilistele esinemistele on Izaline oma kodumaal Curacaos tõeline staar. Teda on pärjatud tiitliga “Tumba” kuninganna 2000. Laul “Sa Sa Na Awasa” tuli seal hitiks nr 1.

Tallinnas esineb ansambel koosseisus:
Izaline Calister – vokaal, helilooja, sõnade autor
Eric Calmes – basskitarrist, helilooja, arranźeerija
Randal Corsen – klaver, helilooja, arranźeerija
Pernell Saturnino – trummid (congad, bari, chapi, udu-drum jne)
Roel Calister –trummid
Martin Verdonk –trummid
Ulrich de Jesus – kitarr
Nijata Augusta – vokaal

Izaline Calisteri kontsert Mustpeade majas
11. veebruaril kell 21
piletid 300 ja 500 krooni müügil Piletilevis

Uudise vahendas kontserdi korraldaja TJ Events