Jacques Loussier töötleb Beethoveni jazziks

30. september 2003

Prantsuse pianist, kes varem on plaadistanud rea klassikaheliloojate teoseid jazzitöötluses, paneb Beethoveni svingima.

Album, mille nimi on “Allegretto” ilmub Telarci märgi all 28. oktoobril ja sellel kõlab Jacques Loussier’ töötluses Ludwig van Beethoveni muusika. Prantsuse pianisti varasematel plaatidel on kõlanud Satie, Bachi, Debyssy, Raveli ja Vivaldi muusika jazzitöötlused.
“Mind on alati lummanud Allegretto teema Beethoveni Seitsmendast sümfooniast,” tsiteerib ajakiri JazzTimes pianisti. Ajakirja kriitik ei saa jätta torkivalt mainimata, et kõmuline ja 10-miljoni-dollari kohtuasjani viinud Eminemi sample “Kill You”, mille Loussier väidab olevat pärit ühelt oma 70ndate aastate plaadilt, kõlab ise kahtlaselt millegi kuulsa ja sarnase moodi.
Uuel plaadil kõlavad teemad ja variatsioonid Beethoveni Seitsmendast sümfooniast (1812). 2001. aastal andis Telarc välja Loussier’ trio albumi “Baroque Favourites”, millel võis kuulda svingival moel esitatud Händeli, Scarlatti ja Pachelbeli teoseid.
Praegu 68-aastane Loussier alustas oma tähelendu 1959. aastal, kui ta esitas jazziks töödeldud moel J.S. Bachi muusikat. Tollal kandis tema ansambel nime Play Bach Trio ja kasutas oma jazziimprovisatsioonide baasiks kuulsa saksa helilooja loomingut. Järgneva 15 aastaga müüs trio enam kui kuus miljonit heliplaati.
Loussier on musitseerinud koos paljude rockimaailma kuulsustega nagu: Pink Floyd, Elton, John, Sting ja Yes. Osa Pink Floydi albumist “The Wall” salvestati Loussier’ stuudios.