Jaga Jazzist tuleb juunis Eestisse

19. mai 2005

Norra elektroonilise jazzi supergrupp Jaga Jazzist annab kolmapäeval 15. juunil Tallinna Lillepaviljonis kontserdi.

Kuues osa üritustesarjast JAZZ’n MOTION toob Tallinnas Norra supergrupi Jaga Jazzist, teatas kontserdisarja korraldaja Helen Sildna BDG Music´ust.

Kontsert toimub koostöös Kuningliku Norra Saatkonnaga kolmapäeval, 15. juunil Pirita Lillepaviljonis. Soojendusesinejana astub üles Soome kitarrielektroonika eksperimentaator Jarmo Saari.

Jaga Jazzistist on saanud omaette muusikaline fenomen nii Norras kui maailmas. 10-liikmelise instrumentaalorkestri omalaadne kõla tuleneb võibolla just asjaolust, et kõik bändiliikmed on omakorda seotud väga mitmete muusikaprojektidega ning erinevate muusikastiilidega.
Bändi juhtfiguur, imelaps Lars Horntveth, kes oli Jaga Jazzisti asutamise ajal 14-aastane andis näiteks eelmisel aastal välja sooloalbumi “Pooka”, mis võitis eelmisel aastal Norra versiooni Grammy auhinnast elektroonilise muusika kategoorias.

Laivis astub Jaga Jazzist lavale muljetavaldava pilliarsenaliga: trompetid, tromboon, elektrikitarr, basskitarr, tuuba, flööt, kaks klarnetit, trummid ja muljetavaldav kogus elektroonilisi trikimasinaid.
Jaga live-show hääletati aastal 2003 “Observer Music Monthly” poolt aasta 6. parimaks laiviks legendaarse Radioheadi Glastonburi etteaste järel ja enne Bob Dylani showd Shepherds Bush Empire’s.

Bänd alustas aastal 1994. Nende murranguline edu-plaat oli “Livingroom Hush”, mis tõi neile diili plaadifirmaga Ninja Tune. Plaat hääletati 2002. a BBC.com kuulajate poolt “aasta parimaks jazzialbumiks”.
Järgmine album “The Stix” on veelgi eripärasema saundi ja julgemate elektrooniliste katsetustega. Äsja on ilmunud aga nende viimane ja paljude arvates senisest geniaalseim materjal “What We Must”, mis eksperimenteerib ambient-elektrooniga, proge-rocki ja õhuliste kõlamaastikega. Midagi Tortoisest, midagi Sigur Rosist, midagi Pat Methenyst, midagi Aphex Twinist.

Jarmo Saari on klassikalise muusika taustaga kitarrivirtuoos, kelle ühe-mehe show elektrikitarri ja elektroonikaga annab laval välja kohati raevutseva rockbändi ning kohati voogava sümfoonilise kompositsiooni mõõdu. Tema sooloalbum “Solu” ilmus eelmisel aastal Rockadillo Recordsi alt.

Piletid maksavad 295 krooni
Müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ning Statoili teenindusjaamades üle Eesti.
Pilet enne kontserti kohapealt 345 krooni

Lisainfo:
Helen Sildna
BDG Music OÜ
Jazz’n Motioni korraldaja
Helen@bdg.ee
+372 6 274 780
+372 51 42576

THE BAND:
Mathias Eick – Trumpet, upright bass, keyboards + vibraphone
Harald Frøland – Guitars + effects
Even Ormestad – Bass + keyboards
Andreas Mjøs – Vibraphone, guitars, drums + electronics
Line Horntveth – Tuba + percussion
Martin Horntveth – Drums + drum-machines
Lars Horntveth – Tenor sax, bass-clarinet, guitars + keyboards
Andreas Schei – Keyboards
Ketil Einarsen – Flutes, Wind Controler, percussion + keyboards
Lars Wabø – Trombone + percussion