James Brown annab Tallinnas kontserdi

14. märts 2006

Soulmuusika ristiisa James Brown esineb 27. juulil Tallinnas, kirjutab Delfi uudisteportaal.

Sel suvel esineb Tallinna lauluväljakul James Brown, kes on üks suurimaid veel elavaid popmuusikalegende, kirjutab Delfi.

27. juulil maabub Eesti murumadalale maakamarale 72-aastane mustanahaline superstaar, et Eestis esimest, aga ka viimast korda esineda oma viimaseks maailmaturneeks kuulutatud kontserdil, on kirjas Delfile saadetud teates.

James Brown on tõeline popikoon, mitmekordne musta muusika patriarh. Läbi aastakümnete on tema helitööd olnud suunanäitajad — 1960ndatel kui soulmuusika ristiisa, 1970ndatel funkymusa “president”, 1980ndatel räpi ja hiphopi “pioneer”, 1990ndatest kuni tänaseni populaarse tantsumuusika ja jätkuvalt ülikuuma R&B teerajajaid. Browni lood on olnud enim tsiteeritud ehk sämplitud viimasel aastakümnel. 1986.a valiti James Brown Rock and Roll Hall of Fame’i ja 1992.a pälvis ta oma elutöö eest Grammy.

1960ndate lõpu Ameerika mustanahaliste kodanikuõigusliikumine ja isegi üleilmne seksuaalrevolutsioon poleks saanud õiget hoogu ilma James Browni megahittideta “I’m Black and Proud” või “Sex Machine”. Või kes meist ei teaks tema selliseid maailmakuulsaid megahitte, nagu „I Got You (I Feel Good)”, „Papa’s Got A Brand New Bag”, „Living in America” jne.

Maestro Brown on teinud 80 heliplaati ja üle 800 loo. USAs on tal 17 number 1 edetabelihitti. Vaid Stevie Wonder ja Louis Jordan on saavutanud ses suhtes enamat. Eestis on James Browni lugusid menukalt vahendanud näiteks Tõnis Mägi (“It’s a Mans World”) ja oma tähelendu alustanud Tanel Padar & The Sun “Welcome To Estoniaga”.

Täiesti omaette klass on aga Browni lavashow. Fenomenaalne on tõik, et vanameister on ikka veel tippvormis! Ega ilmaasjata nimetata härra Browni meelelahutusmaailma kõvemaks töömurdjaks.

Live-bändi ja tantsijatega tuleb James Brown ka Tallinna. Pole kahtlust, et see saab olema üks once in the lifetime võimalus ja tõeline elamus.