James Carter esineb Eestis

30. november 2004

Maailma tippsaksofonist James Carter annab 9. detsembril Tallinnas eksklusiivkontserdi ja viib läbi workshop´i noortele muusikaõppuritele.

James Carteri näol on tegemist mehega, kes kroonib maailma baritonsaksofonistide edetabeli absoluutset tippu – sellise hinnangu on Carterile andnud Down Beat´i kriitikud juba neli aastat järjest.

Tunnustatud jazzispetsialist Bill Milkowski on öelnud ajakirjas JazzTimes, et kui kriitikud tahaksid luua tippsaksofonistidest „tippude tippu“, parimatest parimat, võtaksid nad veidi Johnny Griffini toredusest, Gene Ammonsi kuraasikast toonist, John Coltrane´i ülimast intensiivsusest, Sonny Rollinsi lopsakast meloodilisusest, pisut David Murray´d ja Ben Websteri Yin-Yang´i ning ristiksid selle imelise sulami James Carteriks.

James Carter äratas tähelepanu juba 17aastase noorukina. 23aastasena ilmus tema esimene album “JC on the Set”, mida on nimetatud aastakümne säravaimaks debüüdiks saksofonistide seas. Carteri plaadid on fokuseeritud jazzi erinevatele aspektidele. Kriitikud on ülistanud tema võimet mängida kõikides jazzistiilides kedagi otseselt jäljendamata.

James Carter sündis 3. jaanuaril 1969 Detroidis. Andekas Carter hakkas pilli mängima 11 aastaselt trompetisti Marcus Belgrave´i juhendamisel. Saksofonimängu õppis ta eraviisiliselt bepop´i veterani Donald Washingtoni juhendamisel ja samuti mainekas Blue Lake Fine Arts Camp`is.
17aastaselt kutsus Wynton Marsalis ta turneele. 1988. a asus Carter elama New Yorki ja hakkas esinema Lester Bowie orkestris.

James Carter & Organ Triot võõrustavad Eestis juhtivad ehitusmaterjalide tootjad ja turustajad E-Betoonelement ja Saint-Gobain Isover Eesti. Trio koosseisu kuuluvad Gerard Gibbs ja Leonard King.

Kontsert on kinnine, mõeldud vaid kutsetega külalistele.

Uudise vahendas Mervi Lill
Euro RSCG PR
Kommunikatsiooniagentuur