Jamie Cullum lõi Inglismaal jazzirekordeid

04. jaanuar 2004

24-aastane laulja püstitas eelmisel aastal Inglismaa jazziplaadi müügirekordi.

Mullu aprillis suurfirmaga Universal miljoninaelase plaadilepingu sõlminud iseõppija-muusiku Jamie Cullumi plaati «Twentysomething» müüdi 2003. aastaga saareriigis üle 300 000 eksemplari. Ükski teine jazziplaat pole niisuguse tulemuseni Inglismaal küündinud. Lisaks sellele võitis Cullum BBC jazziauhindade jagamisel «Tõusva tähe» tiitli.
Cullum ise väidab BBC uudisteportaali andmeil tagasihoidlikult, et teda kõmuajakirjanduse tähelepanu ja kuulsus kuulsuse pärast ei huvita. Tema tahtvat saada heaks muusikuks – lauljaks, kes saadab ennast klaveril. Niisugune olevat tema maailm.
Teada on ka seda, et Cullum on keeldunud telesaadetes esinemisest, kus lindi järgi tuleb suud maigutada. Tema kõik esinemised on olnud otseheliga.
Kuigi vanemad jazzikriitikud on noormeest arvustanud ja ka karvustanud selle pärast, et tema esinemises on rohkesti popmuusikale omast stilistikat ja nende arvates ebapiisavalt jazzmuusikat, on Cullumi argument olnud veenev – tema kontsertide publikust suurema osa moodustavad ta eakaaslased, kes on alla 30 aasta vanad. Mõeldes jazzmuusika väga vajalikule noorenemiskuurile, on just see fakt eriti veenev. Tema suurim lapsepõlveiidol on Jimi Hendrix, samuti on Jamie Cullum kontsertidel esitanud Jeff Buckley laule.
Veebruaris teeb Jamie Cullum kontsertreisi Inglismaal ja siirdub seejärel kontserte andma Ameerikas, Jaapanis, Euroopas ja Austraalias.