Jane Birkin esmakordselt Eestis!

12. mai 2005

Võrgutav prantsuse muusa, ekraanilt ja lavalt tuntud JANE BIRKIN esitab Serge Gainsbourg’i armastuslaule araabia muusikutega

29. juunil kell 19.00 Estonia Kontserdisaalis
Võrgutav prantsuse muusa, ekraanilt ja lavalt tuntud JANE BIRKIN esitab Serge Gainsbourg’i armastuslaule araabia muusikutega
Vaata reklaamvideot!

Jane Birkin on oma ajastu sümbol, inglanna, kes sai omaks prantslastele. Jane Birkin mängib filmides ja teatrites. Kontsertidel esitab ta prantsuse šansoone ja stuudios salvestab järjest uusi heliplaate.
Jane Birkin elab juba 37 aastat Prantsusmaal, tema kodu on nii Pariisis kui Brestis. 17-aastaselt debüteeris ta näitlejana, veidi hiljem ka lauljana muusikalilaval. Ta on esinenud poolesajas mängufilmis, mänginud paljudes teatrietendustes. 2005. aasta kevadel astus Jane Birkin taas lavale ka Inglismaal, Northamptoni Kuninglikus teatris, mängides Gertrudit Shakespeare’i “Hamletis”.

Viimase kahe aasta jooksul on Birkin andnud üle 300 kontserdi. 2004. aastal tutvustas ta oma järjekordset albumit “Rendez-Vous”, kus ta laulab koos Brian Ferry, Etienne Daho, Caetano Veloso, Paolo Conte, Manu Chao, Francoise Hardy, Brian Molko ja prantsuse uue põlvkonna noortega. Mõned neist lauludest kõlavad ka Tallinna kontserdil.
Paar aastat tagasi pühendas Jane Birkin Gainsbourgile kontserdikava Arabesque esitades koos Põhja-Aafrika muusikutega laule, mis Serge oli kirjutanud temast ja talle. Kontserdi idee sai alguse kaheksa aastat pärast Gainsbourgi surma. Kuulsa Avignoni festivali organisaatorid pakkusid Birkinile võimalust esitada talle endale südamelähedase kavaga kontsert. Jane leidis siis alžeeria viiuldaja Djamel Benyelle’i. Koos tema ja teiste aafrika muusikutega valmiski erilise hingusega kava Gainsbourgi lauludest.

Kuigi Jane Birkin ei saa uhkustada hääle tugevuse ja diapasooniga, on tema elegantne naiselik esitus lihtsalt lummav. Kontsert sarnaneb idamaise kabareega – melanhoolia varjus hõõgub tõeline kirg, pinge tõuseb iga lauluga. Kontserti on saatnud triumfaalne edu nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas. 29. juunil jõuab Jane Birkin koos oma muusikutega kavaga “Arabesque” esmakordselt Tallinnasse. “Arabesque’i” etendusest on valminud ka CD ja DVD.

Kontserdi korraldavad Prantsuse Kultuurikeskus ja Jazzkaar.

Piletid 150-450 krooni
Estonia Kontserdisaalist, Piletimaailmast ja Piletilevist.