Jazz FM on Inglismaal populaarne

19. veebruar 2003

Inglismaa jazziraadiol on nüüd rohkem kui miljon kuulajat ja lagi pole veel käes.

Viimased kuulajauuringud firmalt RAJAR, mis viib Inglismaal läbi ametlikke raadio auditooriumi uuringuid, näitasid, et Jazz FM-i lainepikkustele häälestab ennast nädalas 1,3 miljonit inimest. Ainuüksi Londonis on jazz’i ja soul’i mängival raadiojaamal kuulajaid 987 000.
Raadiojaama juht John Myers tunnistas briti jazziajakirjale JazzWise, et uuringutulemuste teatavaks tegemine oli talle suur päev. Mitte üksnes seepärast, et raadiojaamal läheb väga hästi, vaid põhiliselt põhjusel, et jazzmuusika kinnitab Inglismaal järjest enam kanda.
GMG Radio grupp, kuhu Jazz FM kuulub alates 2002. aasta juulist, omab nüüd rohkem kuulajaid kui konkurendid Virgin AM ja Talk Sport. Tegemist on vaid kaks aastat tagasi asutatud meediaettevõttega. Märtsis alustab Jazz FM 10-osalist sarja, mida juhib laulja Alison Moyet. Alison Moyet oli 80ndatel briti popedetabeli tipus ansambliga Yazoo ning esines kontserdiga ka festivalil Rock Summer. Nüüd on ta pühendunud jazzmuusikale. Tema saatesarja nimi on «Behind The Mask» ja seal portreteerib Moyet niisuguseid jazzitähti nagu Courtney Pine, Herbie Hancock, Nina Simone ja Roy Ayers. Jazz FM-il on plaanis aasta lõpus algatada veel mõni seesugune dokumentaalsari.
Raadiojaama enda määratluse kohaselt on nad pühendunud parimale, mida jazzmuusikal on pakkuda. Internetis edastatavatest raadiojaamadest on Jazz FM üks populaarsemaid maailmas.