JAZZ RUULER @ Rock Cafe

18. jaanuar 2008

24. jaanuaril toimub Rock Cafes esimene üritus seeriast Jazz Ruuler. Esinevad Five Corners Quintet ning Sergei Manukjan.

Rock Cafe ja festival Juu Jääb on ühendanud oma jõud, et tuua kuulajateni täiesti uus jazziürituste sari, mil nimeks JAZZ RUULER. Alates jaanuarist toob JAZZ RUULER igas kuus Rock Cafesse suurepärase meeleolu, andes lavalauad kasutada jazzmuusikale, mis on oma ümberkaudset aega ja ruumi valitsenud.

Kindlasti ei ole tegu “istu ja kuula” stiilis kammerliku kontsertiga, pigem on see üks tüüne ja korralik jazzipidu, kus purustatakse müüte, nagu oleks jazzmuusika üks kuivikute jauramine.

Avalöögi annab juba 24. jaanuaril Soome uuema jazzi suurim nimi The Five Corners Quintet, kes taas üle mitme aasta Eestisse jõuab, olles vahepeal tuuritanud maailma erinevais paigus, kogudes arvukalt fänne ning raputades kontsertisaale oma energiast pulbitseva muusikaga. 14. märtsil saabub aga Rock Cafesse esinema publiku lemmik Koop.

The Five Corners Quintet on orkester, kelleta tänapäeva Soome jazzmuusikat enam naljalt ette ei kujuta. Kvinteti liikmed, kes kohtusid Sibeliuse akadeemias õppides, kuuluvad kõik oma instrumendil Soome parimate hulka, mida ühes bändis naljalt ei kohta.

FCQ eesmärgiks on olnud juba algusest peale pakkuda kõrgetasemelist jazzielamust, taaselustades laval 60-ndate jazziskene meisterlikkuse ja andes sellele oma näo. Nende debüütalbum püsis Soome muusikaedetabelites 11 nädalat ning seda on nüüdseks müüdud üle 40 000 eksemplari. Nad on võitnud publiku südame nii oma kodumaal Soomes, kui kõikjal Euroopa jazziklubides mängides, aga ka Jaapanis ja USA-s, kuhu neid ikka ja jälle tagasi oodatakse. 60-ndate straight-ahead jazz tuleb Rock Cafe’d raputama.

FCQ-le sekundeerib mees, keda võib täie tõega pidada endise Nõukogude Liidu Stevie Wonderiks. Sergei Manukjan teab kuidas publikut võluda – ta on seda teinud juba aastakümneid, tuues kokku staadionitäite kaupa rahvast ning võludes neid just talle omasel moel – sooja huumori, virtuoosliku klaverimänguga ja suurepäraste vokaalse esitusega.

Sadu tuhandeid plaate müünud artisti loomingut on muuseas esitanud ka mitmed esimese suurusjärgu tähed nagu Earth, Wind & Fire, Cyndi Lauper ja Michael Bolton. 24. jaanuaril aitavad Moskva jazzvirtuoosi laval Villu Veski, Sofia Rubina ja Toomas Rull.

Villu Veski meenutab:“20 aastat tagasi saime kutse Manukjaniga Pori Jazzil esineda. Meeles on kolm emotsiooni: KGBs vormistati välispassid Soome tuttavatele turistina küllasõiduks. See, kas ka väljasõiduluba saadi, selgus alles ärasõidupäeval. Sellest, et meil oli viis kontserti maailma ühel tuntumal jazzfestivalil Pori Jazz, ei tohtinud keegi teada.
Kolm meeldejäävamat emotsiooni siis olidki Helsingi sadamapoodide valgustatud vaateaknad, nägime esimest korda algelist NMT mobiiltelefoni ja festivali programmi uurides selgus, et meie kontsert on kohe siis, kui Herbie Hancock – Michael Brecker Quartet on lavalt maha tulnud. Nüüd 20 aastat hiljem ei ole enam NMT telefone, KGBd ja välispasse, Michael Breckerit ja Helsingi sadama vaateaknad ei meenu ammugi.”

JAZZ RUULER @ Rock Cafe
24. jaanuaril
Uksed avatakse kell 20. Pidu läheb lahti kell 21
Pilet Piletilevi eelmüügist 250 krooni , uksel 300 krooni