Jazzikontserdid koolides

01. aprill 2003

Noor laulja annab enne Jazzkaart koos Riho Lilje ja Madis Arvistoga rea kontserte koolides. Kava Pop ja Jazz annab koolinoortele võimaluse vahetuks kokkupuuteks jazziga.

Maksimalist Eve Pärnsalu tunnistab, et: «Päev on liiga lühike, kogu aeg on tunne, et midagi ei jõua. Tahaksin rohkem muusikat kuulata ja avastada uut niipalju, kui vähegi suudan. Süües kasvab isu ja kui oled juba mõnda head «rooga» maitsenud, siis naljalt vorstivõileivaga enam ei lepi. Üritan endast alati anda maksimumi – iga päev, igal kontserdil.»
Muusika juurde suunas Evet õde. Pärnu ja Vändra muusikakoolis õppis ta flööti ning G. Otsa nimelises Muusikakoolis käis koguni kaks ringi, lõpetades nii oboe kui pop-jazz laulu eriala. Juba Otsa kooli ajal hakkas Eve tööle Kehra Kunstidekoolis, kus ta 1995. aastast lastele laulmist õpetab, samas tegutseb ka Eve Laulustuudio.
Muusika ongi ainus, millega Eve on tegelenud ja tegeleda tahab. Lauljaeeskujusid tal otseselt ei ole, kuid plaadiriiuli-lemmikud on Diana Krall, Dee Dee Bridgewater, Joni Mitchell, Eva Cassidy, Sting, Billie Holiday, Cassandra Wilson, Astrud Gilberto, Faith Hill…
«Kui midagi peale muusika ja muusikategemise veel õppida, siis keeli ja arvutiasjandust, sest arvuti ja internet toovad maailma koju kätte,» arvab lauljatar.
2001. aastal esines Eve edukalt Nõmme Jazzi korraldatud noorte lauljate võistlusel, mille aupalgaks oli esinemine mainekal Pori Jazz festivalil. Eesti Piirivalve bigbändiga on ta käinud Imatra Big Band Festivalil ning Hamina Tattool.
Laulnud on Eve veel rockansamblis Massix, tantsumuusikat ansamblis Smile ja svingi Henno Soode ansamblis Djangos Hot House. Kitarristide Madis Arvisto ja Riho Liljega laulab Eve Pärnsalu poppi jazzi, rocki kantrit – üks ei välista teist ega kolmandat. Meeleolu, olustik ja vajadus määravad valiku. Olulised on hetk ja kõla selles hetkes.
Festivali Jazzkaar raames esineb Eve Pärnsalu koos Madis Arvisto ja Riho Liljega Tallinna ja Harjumaa koolides ning Pärnu Uue Kunsti muuseumis. Nende kava Popist Jazzini on inspireeritud laulja ja kitarristi Eva Cassidy palju kiidusõnu pälvinud plaadist «Live at Blues Alley».