Jazzis ainult mehed! - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

19/05/2004 Jazzis ainult mehed!

Uudised

Kontsert “Jazzis ainult mehed” 16. juunil 19.00 Estonia kontserdisaalis

Kontsert “Jazzis ainult mehed”
Piletid 150.-, 120.-, 90.- Piletipunktist ja Piletilevist

Jazzkaare suvisel kontserdil “Jazzis ainult mehed” kohtuvad 4 vaimustavat meesvokalisti neljast ilmakaarest – MILES GRIFFITH (USA), SERGEI MANUKJAN (SRÜ), Intars Busulis (Läti) ja Ewert Sundja (Eesti).
Muusikuid saadavad Tanel Ruben, Raul Vaigla, Jürmo Eespere ja Virgo Sillamaa.

Hääl on instrument, mis mõjutab inimesi kõige sügavamal moel olenemata rahvusest, vanusest, klassist ja rassist.

Miles Griffith (USA) on Ameerika jazzvokalistide seas eriline esineja. Julge lähenemine muusikale on teinud temast tugeva konkurendi modernjazzi ringkondades. Griffithi stiil on leidlik, teravmeelne, jõuline, südamlik ja piire ületav. Paindliku interpreedina on ta võimeline sulanduma väga erinevatesse muusikalistesse kontekstidesse. Griffithi ebatraditsionaalne häälekasutus rütmiinstrumendina on teinud temast ahvatleva partneri paljudele muusikutele nagu T.S Monk Septet, Jon Hendricks’ Explosion, Roy Hargrove Big Band, Bill Saxton Quartet, Max Roach jpt. 1999.aastal ilmunud esimene sooloplaat Sprititual Freedom sai kriitikute kiituse osaliseks. Griffiti enda muusika on segu Kariibi mere rütmidest, jazzist, maailmamuusikast, avangardist – kõigest alates bebopi ja lõpetades hiphopiga. Viimaste aastate jooksul on Griffith üles astunud paljudes Euroopa mainekates jazziklubides – Saksamaal, Itaalias, Belgias, Prantsusmaal ja mujal ning õpetanud moodsat jazzvokaali Euroopa muusikakõrgkoolides.

Sergei Manukjan (SRÜ) – laulja, helilooja, trummar, klahvpillimängija ja ansamblijuht on praegu üks Moskva säravamaid ja hõivatumaid jazzmuusikuid. Raske nägemispuudega noorukina leidis ta lohutust muusikast – oma muusikukarjääri alustas ta kodulinna Groznõi bigbändi trummarina. 80ndail tegi koostööd mitmete eesti muusikutega. Villu Veski ja ansambliga Avicenna salvestas ta LP ja andis kontserte Eestis, Armeenias, Moskvas ja mujal. Oma lauljakarjääri jooksul on ta esinenud pea kõigil NLiidu ja nüüd Venemaa festivalidel, samuti paljudes Euroopa riikides ja USA-s. Sergei muusikat on plaatidel esitanud ansambel Earth, Wind & Fire, Cyndi Lauper, Michael Bolton, tema laulmise kohta on andnud kiitva hinnangu jazzikorüfeed Herbie Hancock, Quincy Jones jt. Sooloplaatidel on ta esitanud ballaade, bluusi, souli, jazziklassikat, kuid on mõjutatud olnud ka Aafrika ja Kuuba rütmidest. Eestis on Manukjan üles astunud nii Jazzkaarel kui ka Jõulujazzil. Vahepealsetesse aastatesse mahuvad esinemised Lühima Suveöö improvisatsioonivõistlustel, kus ta on kahtlemata olnud üks publiku lemmikuist.

Intars Busulis (Läti) võitis tänavu Grand Prix veebruaris Riias toimunud Baltimaade noorte lauljate konkursil Sony Jazz Stage. Busulis on endale nime teinud nii trombonisti kui lauljana. Ta õpetab jazzi Ventspilsi Muusikakoolis, mille ta ise hiljuti lõpetas. 1999. aastal asutas popgrupi Cafe, lisaks sellele esineb Vilnis Kundratsi jazzansamblis Wet Point. Jazzkaar 2004 raames võlus publikut laval elavalt tantsinud ja ka trombooni mänginud Busulis nii kontsertlaval kui festivali jamsessionil.

Ewert Sundja (Eesti) on tulevikulootus. Ametlikult kinnitas seda võit viimatisel noorte lauljate konkursil “Kaks takti ette”. Aga ta on olnud agar kaasalööja ka mitmel Jazzkaare korraldatud üritusel. Enne tänavust Jazzkaart käis Ewert esinemas koolides.