Jazzkaar 2006 esimene nädalavahetus ROCK CAFES!

18. aprill 2006

Briti-Jamaika päritolu 28-aastane saksofonist Soweto Kinch oskab köita publikut, kus ta iganes ka ei esineks – Kinch on alati veenev ja karismaatiline.

Reedel, 21. aprillil 22.00 Urbanistilik reede
SOWETO KINCH (UK) & Siim Aimla Sound System feat Chalice (Eesti-Soome)

Eesti muusikud on kõik tuntud tegijad. Bändliider saksofonist-flötist Siim Aimla lubab energilist funk-rütmidega muusikat elektroonilises kastmes. Soundi eest hoolitseb ansamblis klahvpillimängija Raun Juurikas. Chalice räpib funk-rütmide taustal ja see kõlab kindlasti värskelt.“Powerit” lisavad Soome muusikud Lasse Sakara – kitarr, Lasse Lindgren – bass ja Olavi Louhivuori – trummid.

Briti-Jamaika päritolu 28-aastane saksofonist Soweto Kinch oskab köita publikut, kus ta iganes ka ei esineks – Kinch on alati veenev ja karismaatiline. Teda kiidavad innukalt mainekad ajakirjandusväljaanded: “lennukas, riskeeriv mängustiil,” kirjutab The Times; “värske kõla, agressiivne virtuoossus ning toores bluusilik energia teevad temast väljapaistva muusiku,” kinnitab ajakiri Jazzwise.
Pärast õpinguid Oxfordi ülikoolis kaasaegse ajaloo valdkonnas seisis ta valiku ees, kas ajakirjaniku- või muusikukarjäär. Otsus langes viimase kasuks, kusjuures üheks tema innustajaks ja õpetajaks oli Courtney Pine. 2001. aastal asutas Kinch oma ansambli, millega on ta esinenud paljudel maailma jazzilavadel ja –festivalidel. Lisaks osaleb ta solisti ja arranžeerijana bändis Jazz Jamaica All Stars. Sellele ansamblile kirjutades on ta uurinud reggae’t ja Jamaica rahvamuusikat, teda inspireerivad ka rap ja hip-hop, bepop, varasem klassika ja sving.
Vaatamata noorusele on ta võitnud arvukalt tunnustust, viimastel aastatel näiteks MOBO auhinna parima jazziesituse kategoorias ning Mercury muusikaauhinna aastaalbumi kategoorias esikplaadiga “Conversations With Unseen”, BBC Radio Jazz Award – parima instrumentalisti ja parima bändi kategoorias, Urban Music Award – parima jazzesituse kategoorias.

Pühapäeval, 23. aprillil 20:00
THE BAD PLUS (USA)

Power Piano Trio – nii kutsutakse hellitlevalt New Yorgi triot The Bad Plus, koosseisus bassist Reid Anderson, pianist Ethan Iverson ja trummar David King. Columbia firmamärgi all ilmunud 3 CD ja erilise käekirjaga on The Bad Plus suutnud suurt üleilmset tähelepanu äratada.
Traditsioonilisest jazztriost eristab neid rockilik energia ja see, et klaver pole tähtsaim soolopill – kolm muusikut on ansamblis võrdsed. “Kuumad jazzmuusikud hard-rocki südametega”, nendib ajakiri Rolling Stone. Muusika on pärit kõigi kolme sulest, sekka pikitakse ka rock-cover’eid Black Sabbathilt, Queenilt, Led Zeppelinilt, Vangeliselt jt.
“Üks on kindel, The Bad Plus on loonud ühe orginaaleisima kõla kaasaegses muusikas.” –– All About Jazz

***
Tallinna Rahvusvaheline Festivali JAZZKAAR 2006 toimub 15.-30.aprillini Tallinnas ja mujal Eestis, tuues kuulajateni 50 kontserti muusikutega 24 maalt. Festivali peaesinejad on Dianne Reeves (USA), Vinicius Cantuaria (Brasiilia) ja The Bad Plus (USA)

. Jazzkaare piletid on müügil kõikides Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades.

Rohkem infot: www.jazzkaar.ee