Jazzkaar 2007 tuleb üllatusterohke!

20. veebruar 2007

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar pakub 20.-28. aprillini 50 värvikat kontserti kolmeteistkümnes Eesti linnas, neist 32 Tallinnas. Vaata kava!

18. korda toimuva Jazzkaare peaesinejad on tippvokalistide hulka kuuluv Andy Bey, kitarrivirtuoos Mike Stern, saksofonilegend-ansamblijuht ja helilooja Archie Shepp USAst, briti klubide populaarseim kollektiiv Incognito ja uue põlvkonna flamenkogrupp Ojos de Brujo Hispaaniast, kelle muusika ühendab traditsioonid ja tänapäeva.

Jazzkaare haare ulatub seekord Brasiiliast Austraaliani. Laulja-pianist-helilooja Marcos Valle lugusid laulavad paljud brasiilia staarid ja see kõlab üha uutes esitusvariantides ka New Yorgi ja Londoni klubides. Austraalia jazzi esindab paljude jazziauhindadega pärjatud särava improvisaatorinärviga lauljatar Michelle Nicolle.

Üks Jazzkaare võtmesõnu on koostöö – jazzikeel ei tunne piire. Mida huvitavamad isiksused ja kaugete maade artistid koos musitseerivad, seda üllatavamaid tulemusi võib oodata. Nii annavad koos kontserdi norra staarid Jan Gunnar Hoff Grupist ja ameerika kitarrivirtuoos Mike Stern, jaapanlanna Aki Takase ja saksa tippmuusikud, Archie Shepp ja prantsuse laulja Mina Agossi, Itaalia trummar Andrea Marcelli ja soome-eesti muusikud, Raivo Tafenau koos poola ja leedu muusikutega, Villu Veski itaalia, brasiilia ja läti muusikutega jpt.

Igal Jazzkaare päeval on oma mõte ja tähendus. Avapäevale järgneb Kunstide laupäev, siis Püha Pühapäev, kus saab kuulata jazzimissat Vox Clamantiselt ja Villu Veski triolt ning imelisi spirituaalitöötlusi norralannalt Kristin Asbjörnsenilt. Prantsuse esmaspäeval on Eesti Draamateatri laval on modernjazzi allstars-oktett New Loudzak ja Jean Francois Baez trio. Balti teisipäeval musitseerivad läti, leedu ja eesti noored muusikud. Kolme kontinendi muusikud kohtuvad kolmapäeval. Häälekal neljapäeval on inimhääl kuningas, Tippreedel esineb jazzisaadik Archie Shepp – kes annab ka üle esimesed eesti jazziauhinnad. Unistuste laupäev lõpetab festivali soojade brasiilia ja prantsuse urbanistlike rütmidega.

Eesti muusikud annavad Jazzkaarel 25 kontserti, kus saab kuulata palju uut ja head eesti muusikat. Meenutame ka, et möödub 40 aastat legendaarsest festivalist Tallinn ’67, mis lõpetas ühe perioodi eesti jazzifestivalide ajaloos.

21. veebruari pressikonverentsil kirjutas Jazzkaar alla lepingu 2007. aasta kuldsponsori Elioniga, kes toetab Jazzkaare aastaringset kontserttegevust. Jazzkaare peatoetajatena jätkavad festivali kõige pikemaajalised partnerid Sokos Hotel Viru, Eesti Raadio ja Eesti Päevaleht. Suurtoetajate hulka kuuluvad ka Tallinna linn, EV Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Festivali toetavad ka paljud saatkonnad.

Jazzkaarega kulmineeruvad esimest korda Eestis toimuvad Jazzikuu üritused. Festivali piletid on müügil 21. veebruarist Piletimaailmas ja Piletilevis.