Jazzkaar alustab 16. hooaega

13. jaanuar 2005

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar alustab 16. tegevusaastat kontserdiseeriaga, mis kulmineerub suurfestivaliga aprilli lõpus.

Jazzkaare 2005. aasta kevadtalvise hooaja kontserdid toimuvad Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Koos Eesti muusikutega esinevad Austria, Ameerika, Inglise, Poola, Prantsuse, Brasiilia, Taani ja Soome muusikud.

Jazzkaare kevadhooaja kava tõotab tulla hästi mitmepalgeline ja rõõmus. Muusikavalik pakub nii avastamis- kui ka äratundmisrõõmu.

Klassikud kutsuvad svingitaktis tantsima Jazzkaare kevadballile, mis on omamoodi järg suurt huvi äratanud mullusele Glenn Milleri ballile. Meie oma muusikud Kaire Vilgats, Ewert Sundja, Jürmo Eespere jt toovad kuulajate ette uued kontserdikavad.

Vahvaid koostööpartnereid Euroopa maadest on leidnud Jaak Sooäär ja Raul Sööt. Ees seisab ka taaskohtumine kolm aastat tagasi Eestit külastanud muusikutega – inglise ansambliga Mr. Gone ja brasiillanna Silvana Malta Grupiga. Mõlemad artistid olid publiku erilised lemmikud ja tõid toona täismaja.

Seekord tuleb koos vanade tuttavatega uusi külalisi. Mr. Gone esineb koos USA trompetilegendi, Herbie Hancocki ansamblist tuntud Eddie Hendersoniga. Silvana Malta on Euroopa turneel koos maineka brasiilia kitarristi Toninho Hortaga.

Nähtus omaette on prantsuse neidude ansambli La Tropa kontsert – elegantsed noored viiuldajad-lauljad esindavad uue laine šansooni.

Esimesena – 18. jaanuaril Von Krahlis astub kuulajate ette trio Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand, Tanel Ruben koos Austria maineka saksofonisti Karlheinz Mikliniga. Meie muusikutel eesotsas Jaak Sooäärega on rohkesti kogemusi koostööst erinevate maade ja erinevaid stiile esindavate muusikutega. Kuid üle hulga aja mängitakse koos ajaproovile vastupidanud jazziteemasid ja ka Miklini oma lugusid.

Karlheinz Miklin on mitmeid kordi pälvinud Austria aasta muusiku tiitli ning 18 aastat juhtinud Grazi Muusikaakadeemia jazzosakonda. Ta on koostööd teinud selliste jazzitippudega nagu Slide Hampton, Dino Saluzzi, Albert Mangelsdorff, George Grunz, Adam Nussbaum, Billy Hart, Art Farmer, Mark Murphy jpt ning tihti on ta tuuritanud Euroopas ja Lõuna-Ameerikas. Teda võib kuulda erinevates koosseisudes tosinal heliplaadil. Eestis viibimise ajal õpetab Miklin Eesti Muusikaakadeemias. Pärast kontserte Tallinnas ja Viljandis sõidab ta edasi Lätti.

Rohkem infot kevadhooja kontsertide kohta www.jazzkaar.ee, mis on ainus eestikeelne veebilehekülg, kuhu on koondatud värsked jazziuudised meilt ja maailmast, kuulajate arvamused kontsertidelt ja värske fotogalerii, mida toimetavad kaks professionaalset fotograafi.

Vabatahtlikest koosnevale toimetusele teevad kaastööd erinevas vanuses erinevate elualade esindajad üle Eesti. Jazzkaare veebitoimetusega on oodatud liituma kõik, kes armastavad jazzi ja sooviksid sellest ka kirjutada. Huvilistel tuleb endast märku anda e-posti aadressil webtoimetus@www.jazzkaar.ee.

Teie Jazzkaar