Jazzkaar alustab hooaega augustis, piletid müügil!

31. juuli 2006

Jazzkaare sügishooaega 16. augustist 3. novembrini mahub palju muusikat. Projekte tutvustavad Toomas Rull ja Raul Sööt, toimub Noorte jazziöö, tehakse kummardus nii Valgrele kui Coltrane´ile. Kaugematest külalistest oodatakse Robert Frippi, Joe Lovanot, Flying Picketsit jt.

Jazzkaar alustab sügishooaega 17. augustil traditsioonilise kontserdiga Kadrioru lossi lilleaias, kus musitseerivad India Rajastani mustlasmuusikud – ansambel Musafir. Värviküllases kontsertetenduses teevad kaasa kuus muusikut, tantsijatar ja fakiir.

King Crimsonist tuntud legendaarne kitarrist Robert Fripp annab 22.-26. augustini soolokavaga “Soundscapes” kontserte Tallinna, Pärnu, Haapsalu, Viljandi ja Tartu kirikutes. Frippi erinevad “Helimaastikud” on varem kõlanud Põhja- ja Lõuna-Ameerika ning Inglismaa kirikutes. “Käimasoleva sarjaga otsin jätkuvalt teed selles suunas, kuidas olla ühekorraga muusik, professionaal ja inimolend,” ütleb Fripp.

SEPTEMBER
Eesti muusikutest on Toomas Rull saanud valmis oma rahvusvahelise ansambli BAR teise heliplaadi “Going North”, mis keskendub Põhjala harmooniatele ja emotsioonidele. Muusika sündis koostöös norra muusikute Frode Barti ja Per Willy Vaaseruudiga.

Raul Söödi rahvusvahelises ansamblis mängivad eesti, saksa, soome ja poola muusikud. Nende kava on pühendatud legendaarse saksofonisti-helilooja ja jazziuuendaja John Coltrane’i 80. sünniaastapäevale.

Raimond Valgre kaunimaid laule meenutavad tema sünniaastapäeva eel lauljatar Yvetta Raid-Uustalu ja Lembit Saarsalu kvartett.

Taas esineb Eestis Euroopa omanäolisemaid vokaalansambleid Flying Pickets. Mõnusatele popkaveritele lisavad nad üha rohkem rokilikke lugusid ja energiat.

OKTOOBER
Lemmikutest on tuleb taas Eestisse prantsuse kitarrist Marc Ducret, sedapuhku rahvusvahelise ansambli Toxikum koosseisus.

Ameerika jazzi suurnimedest on oodata saksofonist Joe Lovanot ja tema lauljatarist abikaasat Judi Silvanot, kellega laval musitseerivad Jaak Sooäär, Jürmo Eespere, Brian Melvin ja Peter Barshai. Huvilistel on võimalik liituda Lovano ja Silvano workshopidega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Noorte Jazziööl saab kuulda põnevat noorte omaloomingut ja küpset esitust, kava eestvedajaiks on Laur Joamets, Mairo Marjamaa, Pavel Korotajev ja Rebecca Kontus.

NOVEMBER
Jazzkaare sügishooaeg lõpeb minifestivaliga Ultra jazz, mille raames esinevad põnevad loovmuusikud – soome noorte uus lemmikbänd Skalle & Sharon, Taavi Kerikmäe koos näitleja Andres Noormetsaga ja prantsuse uue muusika gurud ansamblis D-A-R koos Burkina Faso löökpillimängija–vokalisti Adama Draméga.

Ultra jazzile ja Jazzkaare sügishooajale paneb punkti tulikuum USA-Iisraeli ansambel Balkan Beat Box, kes kütmas keha ja hinge 2. novembril Rock Cafés.

Jazzkaare piletid on müügil kõigis Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides, Statoili teenindusjaamades ning internetis www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee.
Uudisena tuleb müügile ka piiratud arv Jazzkaare sügishooaja passe Tallinna kontsertidele, mille hind on 1200 krooni ehk ligi poole soodsam kontsertide kogumaksumusest – see on mõeldud tõelistele jazzifännidele, kes tahavad kindlad olla, et nad ikka kõigile kontsertidele pääsevad.

Piletiinfo ja passide broneerimine piletid@jazzkaar.ee või 6 11 44 05.

Jazzkaare kuldsponsor on Elion, peasponsorid on Sokos Hotel Viru ja Eesti Päevaleht.

Meeleolukaid kontserdielamusi!
Teie Jazzkaar