Jazzkaar alustab kevadhooaega!

15. jaanuar 2008

Jazzkaare kevadhooaeg toimub 2. veebruar – 14. mai Tallinnas, Tartus, Viljandis ning esmakordselt ka Otepääl ja Elvas.

Jazzkaare kevadhooaja kontserdid toimuvad 2. veebruarist 14. maini Tallinnas, Tartus, Viljandis ja esmakordselt ka Otepääl ja Elvas. Esinejaid on Eestist, Soomest, Ungarist, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Rootsist.

Vaata kava!

Hooaja avab Andy Fite’i ja Helin-Mari Arderi jazziduettide kontsert, kus saab kuulda nii jazzistandardeid muusikute isikupärases tõlgitsuses kui ka Ameerika päritolu laulja-kitarristi Andy Fite’i loomingut.
Kaks tulistavat prantsuse kitarristi ehk duo 2G (’döö žee’) pakub virtuoossete dialoogide ja naerutava showga ergastava kontserdielamuse. Mõlemad on kokku puutunud mitmete muusikažanritega ja väisanud maailma lavasid erinevate kollektiividega.
Jazzkaare kevadhooaja üheks traditsiooniks on kujunenud noorte talentide kontsert veebruaris. Seekord on laval Raimond Virsa, Merje Kägu, Tuuli Taul, Anneliis Kits jt. noored, kuid juba tähelepanu äratanud muusikud.

2001. aastal Eesti Kontserdi erinevates saalides kontserte andnud prantslaste elegantne-virtuoosne nelik Kartet võlus kuulajaid kujundliku väljenduslaadiga, kus iga heli on põhjendatud ja vajalik. Kartet on jõudnud tähelepanu äratada ka Suure Lombi taga oma uue USA-s ilmunud albumiga.
World & Jazz Quinteti muusikas kohtuvad jazziga ungari, balkani, ladina-ameerika, hispaania ja aafrika muusikatraditsioonid. Erinevaid stiile liidavad kokku ansambli kaks loomingulist mootorit – Tibor Füzy ja László Süle. Kvintetis mängivad ungari ja soome mainekad muusikud.
Prantsuse keele päeva puhul esineb rõõmsameelne folk-šansooni ansambel Karpatt Eestis, Lätis, Leedus ja Valgevenes. Ansambel ei varja oma imetlust George Brassensi loomingu vastu, kuid nende muusikasse on kätketud elemente ka maailmamuusikast.
25. märtsil möödub 80 aastat eesti jazzi suurkuju Uno Naissoo sünnist. Talle pühendatud kontserdil kõlab Uno Naissoo muusika uues kuues. Esitajaiks Tõnu Naissoo kvartett ja noor lauljatar Anna Põldvee. Koos esinetakse veebruaris vabariigi aastapäeva puhul ka mitmetes USA ja Kanada linnades.

Pärast suurt Jazzkaart, mis toimub 16. aprillist 26. aprillini, võtame hooaja kokku muhe-laheda kontserdiga saksa ansamblilt Quadro Nuevo. Kvartett on pälvinud 12 saksa muusikakriitikute auhinda, nende lugusid võime kohata nii jazzi kui maailmamuusika edetabelite esinumbrite seas. Kuna ansambli esimese külaskäigu ajal oli nende austajaid märksa rohkem kui NO99 teatri saal suutis mahutada, siis sel korral toimub kontsert Salme Kultuurikeskuses.

Kevadhooaja piletid hinnaga 75 kuni 175 krooni on müügil Piletilevi ja Piletilmaailma müügikohtades.