Jazzkaar alustab Kevadhooaega

29. jaanuar 2007

Veel enne aprillikuist festivali Jazzkaar, pakub Kevadhooaeg kümme vahvat ja värvikat kontserti, millest igaüks on n-ö ise ooperist.

Kevadhooaeg läheb lahti 8. veebruaril Kunstihoones, kus väga andekas norra lauljatar ja hea improviseerija Gine Gaustad Anderssen musitseerib koos saksa saksofonisti Daniel Erdmanni ja eesti kitarristi Jaak Sooäärega. Jazzimagustoidu duo Dessert Time tegutseb 1999. aastast. 2001. aastal võideti Pärnus “Lühima öö” improvisatsioonikonkursil peapreemia. Tänaseks on koos antud hulk kontserte mitmel pool Euroopas ja salvestatud heliplaat Peer Gynt and Other Stories (AVA Muusika 2004). Koos Ginega esitatakse Eesti kontsertidel hulk uusi põnevaid lugusid.

Andekas saksofonineiu ja helilooja Maria Faust on Taanis parimatest noortest pillimeestest kokku pannud särtsaka fusion-ansambli, kus tooni annavad jazz ja rock. Muusika on oma ja ehtne, puhkpilligrupp võimaldab huvitavat bigbändilikkugi muusikat esitada. 13.-15. veeburarini esinetakse Tallinnas, Viljandis ja Maria kodulinnas Kuressaares.

Saksamaa on 2007. aastast Euroopa Liidu eesistuja maa ja on üsna loomulik, et sel puhul on põhjust ka suurepäraseid saksa muusikuid rohkem tutvustada. Kvartett Quadro Nuevo on populaarne Lääne-Euroopas, Saksamaal on muusikud aga lausa rahvuskangelased, nad on võinud 12 Saksamaa muusikaauhinda. 1996. aastast tegutseva ansambli repertuaari tuumikuks on nostalgilised tangod, valsid, flamenco, napoli ja prantsuse viisid – teisisõnu vana hea meloodiline muusika, mis ajaproovile vastu pidanud ja läbi muusikute stiilse-virtuoosse käsitluse ärganud uuele elule.

Tanel Padar ja Tanel Rubeni loodud bänd Willane Bluus jagavad oma blues-jazz-pop-rock muusika-kiindumust kirglikult, virtuoosselt ja värskelt. Kaks Tanelit on tähelepanu äratanud kui andekad loojad ja interpreedid ning pole kahtlust, et nende ideed haakuvad hästi.

Hedvig Hanson & Andre Maaker pakuvad naistepäeva eel oma austajaile romantiliste laulude kava “Kevadöös su kõrval käin….”, kus on valitsevad soojad intiimsed meeleolud.

Prantsuse keele päeva aitab kahe kontserdiga tähistada ansambel Debout sur le Zinc, mis on nime saanud omal ajal moes olnud tsingist baarileti järgi. See pole mahe šansoon, vaid vürtsikas-rockilik vaimukas-prantslaslik sulam-etendus, kus ühtviisi olulised on nii sõna kui muusika.

Punkti paneb hooajale Austraalia kitarrivirtuoos Tommy Emmanuel, kelle näpuväledusest, erilisest energiast ja show’st on vaimustunud paljud muusikud ja muusikasõbrad kogu maailmas. Kui lisada veel, et ta on mänginud koos Eric Claptoni, Chet Atkinsi, Larry Carltoni ja teiste kitarrikuulsustega, peaks olema selge, mis klassi mehega on tegemist.

Kevadhooaja piletid on müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades!