JAZZKAAR alustab sügishooaega!

25. august 2003

Juba traditsiooniks saanud augustijazzil Kadrioru Lossi Lilleaias võõrustavad teid 30. augustil kell 16.00 Sergio Bastos (Brasiilia), Uno Loop, Ricardo Padilla (Tšiili) ja Raivo Tafenau ansambel.

SOE SUVELÕPU BOSSA Kadrioru Lossi Lilleaias, mis on ühtlasi Kadrioru pargi ja lilleaia 285. aastat tähistavate suveürituste sarjas viimane.

Uno Loop oli üks esimesi, kes hakkas Eestis bossanovasid esitama ja ka ise bossarütmis lugusid kirjutama.
Kitarrist, laulja, helilooja Sergio Bastos on pärit bossa sünnilinnast Rio de Janeirost. Ta on koostööd teinud mitmete nimekate brasiilia muusikutega nagu Bebel Gilberto, Sergio Dias Paptista jt. Mõned aastad töötas ta Brasiilias plaadifirma BMG juures ka heliloojana.
Noor tšiili löökpillimängija Ricardo Padilla tuuritab mitmel pool Euroopas ansamblitega, kes esitavad barokkmuusikat tänapäevases rütmis.
Raivo Tafenaul on eriline vaist leida endale parimad koostööpartnerid. Pärast aasta kestnud koostööd Sergio Bastosega ilmus 2003. aasta juunis CD “Ice On Ipanema”, millel ansambel esitab Bossa Novat sellise seest-väljapoole pürgiva energiaga, millega siinmail keegi pole brasiilia muusikat varem mänginud.
Senised ansambli kontserdid on tõestanud, et erineva temperamendiga muusikud Brasiiliast, Tšiilist, Soomest ja Eestist võivad moodustada ideaalilähedase sulami. Hõrgud bossahelid, sügisannid otse Pollist ja imeline lilleaed ootavad teid 30. augustil.
Piletid hinnaga 120.-/80.- (tudeng, pensionär) müügil Piletipunkti müügikohtades ja kohapeal.

Septembri esimene esineja on eksootiline ansambel Iisraelist – Common Bond. Ansambli unikaalne helikooslus kätkeb mõjutusi nii Balkani, Lähis-Ida kui ka Afro ja Ladina folkloorist, aga ka bluesist, rockist, jazzist.
Kõrvuti traditsiooniliste instrumentidega kasutatakse ka erilisi pille nagu oboe, zurna, duduk jt. Väga värvikad on Trinidadist pärit lauljatari Hillary Sargeanti etteasted.
Ansambli juht Kobi Shefi nimetab ansambli muusikasulamit world fusion’iks.
Septett esineb 9. septembril kell 19.00 Pärnus Endla teatri “Küüni” laval ja 10. septembril kell 20.00 Tallinnas klubi Bon Bon Jazz Lounge’s.
Jazzkaare koduleheküljelt saate lugeda lähemalt ka Hedvig Hansoni rahvusvahelisest debüüdist. Hedvigi uus arvult kolmas sooloplaat “What Colour is Love?” ilmub 8. septembril Universali hõlma-all tegutseva EmArcy firmamärgi all.
Sama firma on välja andnud plaate tuntud muusikutelt nagu: Silje Nergaard, Joao Gilberto, Niels Lan Doky, Mari Boine, Salif Keita, Nils Peter Molvaer, Toots Thielemans, Milton Nascimento. EmArcylt on oodata ka Richard Bona uut albumit. Veel enne kui Hedvig läheb oma esimesele Euroopaturneele annab ta kuus kontserti eesti linnades.