Jazzkaar alustab

02. juuli 2004

27. augustil alustab Kadrioru lossi Lilleaias mustlasansambel MITSOURA Ungarist Jazzkaare sügishooaega

Vaata sügishooaja kava
MITSOURA uus ja moodne muusika segustab India ja Euroopa mustlasmuusikat ambient-helidega, vanad traditsioonilised laulud kõlavad trendikais arranžeeringuis. Lauljatar Mitsou on oma unikaalse häälega maailma hinnatumaid mustlaslauljaid. Ta jõuline tämbririkas hääl moodustab erilise kontrasti bändi tänapäevaste rütmi- ja heliefektidega. Tema häält on kasutanud Ungari filmiloojad Tony Gatlif, Zoltán Kamondy oma ekraaniteostes, muuhulgas on Mitsou ka kogu maailmas tuuritava Global Music Meeting projekti liige.
Oma uues kollektiivis on lauljatar ümbritsetud suurepärastest ungari virtuoosidest, kes transformeerivad Mitsou muusika põnevaks ja unikaalseks žanriks, milles pole kaduma läinud ka algupärase muusika tundlikkus. Ansamblil valmis läinud aastal uus heliplaat, kus kõlavad vanad laulud uues kuues, algselt on viisid pärit erinevatest mustlasmuusika stiilidest nagu lovári, collár, gulvári ja romungo. Mõnigi lugu meenutab vana eesti regilaulu, kuid samas võib järgmine lugu viia idamaisele maastikule tablade ja darboukade maale või romantilisse mustlaslaagrisse, või piiritusse unelmate avarusse. Muusikat esitatakse rahvuslikel pillidel, kuid on lisatud ka elektroonikat. Pea kõik ansambli liikmed on multiinstrumentalistid, kes mängivad mitut rahvapilli.
Visuaalsel küljel on kontserdis oluline osa – videokunstnik Eva Mandula on inspiratsiooni saanud India mustritest ja motiividest ning mainekate mustlaskunstnike András Szentandrássy, András Balogh Balázsi ja. Magda Szécsi loomingust. Live video annab kontserdile erilise dimensiooni. Seepärast toimub kontsert päikeseloojangul, pimeduse saabudes.

Mitsoura, Ungari Instituut ja Jazzkaar ootavad reedel 27. augustil kell 20.00 Kadrioru lossi lilleaia kontserdile avatud meele ja südamega muusikasõpru.

Piletid 125.-/100.- (tudeng, õpilane, pensionär) müügil Piletipunkti müügikohtades ja www.piletipunkt.ee.

Mitsou – vocals, percussion
András Monori – gadulka, kaval, soprano, ektar, zurna
Péter Szalai – tabla, ghatam, doromb, dholak, kalimba, konnakol
András Dés – kanna, bodhran, riq, ride, darbouka, percussion
Miklós Lukács – cimbalom
Márk Moldvai – pro tools, live surround, percussion
Éva Mandula – live animation