Jazzkaar alustas 15. tegevusaastat

02. veebruar 2004

1. veebruaril toimus Sokos hotell Viru Café Amigos Jazzkaare 15. tegevusaasta pressikonverents.

1. veebruaril toimus Sokos hotell Viru Café Amigos Jazzkaare 15. tegevusaasta pressikonverents ja Ericka Ovette’i ja Paul Pieperi kontsert, mis kuulus ühtlasi USA Afro-Ameerika kuu ürituste seeriasse.
15 aasta jooksul on Jazzkaare festivalidel ja kontsertidel esinenud ligi 4000 muusikut 41 riigist. Alates 1996. aastast korraldab Jazzkaar ka Jõulujazzi festivali. Regulaarselt toimuvad sügis- ja kevadhooaja kontserdid. Kokku hõlmab Jazzkaare aastane kontserdihooaeg sadakond üritust, millest saab osa ligemale 25 000 muusikasõpra.
Pressikonverentsil tutvustas Anne Erm Jazzkaare 2004. aasta kevadhooaja kava, 15 Jazzkaare festivali kava ja koostööpartnereid. Jazzkaare uusim koostööpartner kogu 2004. aasta jooksul on Elion, kes toetab nii kaht festivali kui ka hooajakontserte, pälvides seega Jazzkaare kuldsponsori tiitli.
Elionile on Jazzkaar aasta suurim kultuuri toetusprojekt. Lepingu allkirjastasid Elion Ettevõtted AS peadirektor Valdur Laid ja Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm.
Jazzkaare heade koostööpartneritena jätkavad Eesti Päevaleht, Finnair, Vikerraadio, Japauto, Prike jt. Riiklikest institutsioonidest toetavad Jazzkaart Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Tallinna Kultuuriväärtuste amet. (Jazzkaare 2004.aasta eelarve on umbes 7 miljonit krooni, millest on lepingutega kaetud ca 35%.)

Veel enne suurt festivali toimub Jazzkaare kevadhooaja raames 11 kontserti, Kus esinevad eesti, taani, rootsi, leedu, läti, USA ja prantsuse muusikud. Hooajale annavadki tooni eesti ja välismuusikute ühisprojektid, millest valdav osa on pikkade koostööaastate tulemus. Kuuendat aastat tegutseb Dynamite Vikings, Leedu populaarse lauljatari Neda ja Raivo Tafenau ansambli koostöö on kestnud neli aastat. Nende uus heliplaat “Snow Queen” müügile järgmisel nädalal.

Aasta suurüritus – arvult viieteistkümnes Jazzkaar toimub 17.- 25. aprillini. Piletid tulevad müügile 10.veebruaril Piletipunktis ja Piletilevis.
Festival, mille peakontserdid on alates 1990. aastast toimunud Sakala keskuses, saab festivali tarvis ruume senisel kujul kasutada viimast korda, sest algab keskuse renoveerimine. Jazzkaare peaesinejad on maailma jazzkitarristide esikolmikusse kuuluv John Scofield, Brasiilia bossanovatippude hulkal kuuluv laulja-helilooja Joyce, maailmamuusika legend Manu Dibango ja Earth, Wind, Fire Experience. See Al McKay 14-liikmeline Allstars band esineb Linnahallis.

Jazzkaar teeb koostööd Eesti Muusika Päevadega. Estonian Dream Big Bandi ühisel kontserdil tulevad ettekandele eesti heliloojate uued teosed ja USA ühe praeguse tippmuusiku trompetisti-helilooja Randy Breckeri muusika. Esimest korda teeb Jazzkaar koostööd ERSO-ga: Sümfooniaorkestri kontserdil kantakse ette Euroopa mainekate muusikute Markus Stockhauseni ja Arild Anderseni teosed ja ettekandel osaleb koos orkestriga ka nende jazzitriole. Kunsti ja Muusika päeval toimuvad tasuta kontserdid kunstisaalides.
Legende on Jazzkaarel rohkem kui eales varem ja samuti on 15 korda toimuval Jazzkaarel palju põnevaid esinejaid – parimat nii Põhjamaade kui ka Eesti jazzimuusikutelt. Kohtumiseni Jazzkaare kontsertidel!

Anne Erm
www.jazzkaar.ee