Jazzkaar Extra laupäevase Eesti Päevalehega

09. aprill 2004

10. aprilli Eesti Päevalehe vahel ilmub mahukas Jazzkaare eriväljaanne, milles leiate põnevat lugemist festivalil esinevatest artistidest.

Palju muusikasõbrad väidavad, et õige kevadetunne saabub koos Jazzkaarega, mille erilised kontserdid süstivad uut energiat, olgu need siis sedapuhku araabia, aafrika, Põhja- ja Lõuna-Ameerika või hoopis ECM-i helid.

Valikute tegemisele aitab kaasa festivali ajakiri Jazzkaar Extra, mis ilmub 10.aprillil Eesti Päevalehe vahel ning jõuab Tallinnas ja Harjumaal Eesti Päevalehe tellijate postkastidesse. Teistel huvilistel on võimalik ajakiri tasuta hankida piletimüügikohtadest ja Jazzkaare kontserdipaikadest.
Jazzkaare piletite müük käib praegu täie hooga. Viimased piletid on saadaval brasiilia bossastaari Joyce´i kontserdile, suur huvi on maailmamuusika legendi Manu Dibango öölava kontserdi vastu, samuti Don Johnson BigBand klubiööle. Huvilisi jagub ka erilisele ja intiimsele muusikale – Hedvig Hanson ja Sidsel Endresen ning isegi kreisi Marc Ducret on paljude lemmikud. Heast vokaalmuusikast, nagu seda on rootslaste Vocal Six, on eestlased alati lugu pidanud. Maailma jazzitippu kuuluv John Scofield on vaieldamatult kitarristide ja funkysõprade lemmik. Sofield annab Tallinnas ka workshopi.

Anne Erm:
“Kuna olen ise esinejad valinud ja nende muusikat kuulanud, siis julgen öelda, et ükski kontsert ei korda vähimalgi määral teist. Kõige laiemat kuulajaskonda rõõmustab kindlasti Al McKay 14-liikmeline orkester Earth, Wind & Fire Experience, kes on hulga väga menukaid kontserte andnud Austriast Aasiani. Soomes, festivalil April Jazz, kus ansambel esineb enne Jazzkaart, müüdi kontserdipiletid ammu välja, ansambel saabub sinna nüüd päeva varem ja annab Espoos lisakontserdi.
Ettearvamatult moodsat ilmakõla produtseerib uus norra elektrooniline klubimagnet Supersilent, keda kuulsin Euroopa mainekaimal uue jazzi festivalil Austrias Saalfeldenis, kus nad olid Dave Hollandi bigbändi kõrval vaieldamatult festivali tipud. Väga eriliste helide nautijaile võib kindlasti soovitada ka alźeeria-tuneesia muusika akustilis-elektroonilist sümbioosi pakkuvat DuOuD-i.”
Esmakordne koostöö nii Eesti Muusika Päevade kui ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga tõotab samuti tulla põnev. Mõlema orkestri solistid on trompetistid – Randy Brecker – USA jazzieliidist ja Markus Stockhausen üks mitmekülgsemaid ja hõivatumaid Euroopa muusikuid.

Lugege Jazzkaar Extrat, vaadake ja kuulake meie kodulehte. Uuendusena on sinna lisandunud foorum, mille aktiivsed kasutajad saavad võimaluse võita häid jazziplaate ning pileteid Jazzkaare kontsertidele. Loosimine toimub iga 3-5 päeva tagant.
Häid pühi!
Anne Erm
Jazzkaar