Jazzkaar kutsub Teater NO99 Jazziklubisse!

13. september 2007

Jazzkaare koostöö Eesti Jazzliiduga jätkub selgi hooajal ja nii on 28. ja 29. septembril Teater NO99 jazziklubisse oodata külalisi Prantsusmaalt ja Inglismaalt.

D’Jab Trio (Prantsusmaa)
28. septembril kell 21.30

Sara Mitra (Inglismaa)
29. septembril kell 21.30

Vibrafonitrio D’JAB (Prantsusmaa) sündis 2005. aastal Pariisi konservatooriumi seinte vahel, kus muusikutest said aatekaaslased ja loomingupartnerid. Vibrafonist Benjamin Flament mängis juba siis mitmetes klassikalise muusika orkestrites ja jazzansamblites. Bassist Joachim Florent on samuti hinnatud muusik nii klassikalistes kui jazzikoosseisudes ning stuudiomuusikuna on ta osalenud mitmete tuntud prantsuse lauljate nagu Leo Ferré jt. heliplaatidel. Trummar Antoine Brouze kirjutab muusikat nii sümfooniaorkestritele kui jazzansamblitele. Noored ja andekad muusikud leiavad lisaks kontserttegevusele aega ka pedagoogitööks. Neid seob soov viljeleda oma prantsuspäraselt elegantset ja kujundirikast muusikat ning jagada kuulajatega ehedat mängurõõmu. Nad ei pelga ka silma teha oma eeskujudele: Stravinskile, Frisellile ja Ellingtonile.

SARA MITRA (UK) on Cambridge Ülikoolis klassikalise koolituse saanud lauljatar, kes on end proovile pannud nii koorilauljana kui ka mõnes ooperirollis. Peagi pärast lõpudiplomi saamist jättis ta akadeemilise maailma seljataha ja lasi südamehäälel end vabalt juhtida uutele radadele. Praegu töötab ta vabakutselise vokalistina. Jazzi vallas on teda enim inspireerinud Sheila Jordan, Anita O’Day ja Jill Scott. Sara Mitra repertuaar peegeldab lauljanna avarat kuulamistausta, mis hõlmab nii Cole Porteri lugusid kui Bob Marley armastuslaule. Kavast ei puudu ka Sara Mitra omalooming. Ta juhib oma veetleval moel kuulaja tähelepanu tekstides peituvale sõnumile kasutades häält kui varjundirikast kõneinstrumenti ja andes vanadele kullaprooviga lugudele uue sära. Sara Mitra on esinenud paljudel Euroopa jazzilavadel, nii külalissolistina kui ka oma ansamblitega. Viimased edukad esinemised toimusid Edinburghis koos šoti pianisti Paul Kirby’ga, kes on Edinburgi jazziklubi n.ö. kodupianist ja esineb tihti ka Euroopa suurtel jazzifestivalidel. Koos Paul Kirby´ga tuleb Sara ka Eestisse ning Tallinna, Tartu ja Pärnu kontsertidel liituvad nendega meie jazzi eliitmuusikud – Taavo Remmel kontrabassil ja Tanel Ruben trummidel.

Piletid D’jab Trio kontserdile hinnaga 100.-/75.- (tudeng, pensionär) ja Sara Mitra kontserdile hinnaga 150.-/100.- müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ja enne algust kohapeal.

Vaata ka ülejäänud Sügisjazzi kava!