Jazzkaar lõpetab Kevadhooaja Marju Kuudiga

23. märts 2004

Ikka sära silmis ja laul huulil, jätkab Marju Kuut oma lauljakarjääri, mis sai alguse juba 1964. aastal. Temast sai peagi eesti bossa-haldjas ja jazzikuninganna.

On sümboolne, et just Uno Naissoo sünnipäeva aegu annab Marju Kuut kontserdi “Märtsis algas mai”. See helilooja laul on küll ammu tuntud, kuid kõlab Marju Kuudi esituses esmakordselt. Kontserdikava tuumiku moodustavad Marju Kuudi repertuaari kuldlood – “Kui tahad olla hea”, “Muinaslugu muusikas”, “See pole see”, “Mind veel ei ole” ja mitmed teised eesti heliloojate laulud. Kavas on ka Marjule südamelähedased bossanovad, haljad jazziteemad ning mõned Marju oma lood.
Marju Kuut oli 60-aastate jazzifestivalidel sage esineja. Esimesed salvestused tegi ta koos klarnetist Aleksander Rjaboviga, esimene avalik esinemine oli kitarrist Tiit Paulusega. Paljud mäletavad Marju Kuuti 1971. aastal asutatud vokaalgrupist MERL ning tema esitatud Kunksmoori laule.
Pärast säravat estraadilaulja karjääri 1960. ja 1970. aastate ENSV-s viibis Marju Kuut alates 1981. aastast pagenduses Rootsis ja Ameerika Ühendriikides, kus üritas jätkata lauljakarjääri. Näiteks ilmus singel tema kristlike lugudega “I Don’t Have to Cry Anymore” ja “One Who Cares”, mis tekitas mõningat elevust Itaalias.
Naasnuna 90ndate alguses Eestisse, on Kuut järjekindlalt jätkanud oma lauljakarjääri, samal perioodil ilmunud album “Zuke” lõi laineid ka Venemaal. 1991. aasta Jazzkaarel esines ta David Gološtšokini ansambliga.
Marju Kuut on esinenud Muhus suvisel festivalil Juu Jääb, laulja DJ MEK’ina on ta esinenud klubiüritustesarjas nii Tallinnas kui ka väljaspool. Ta on uuesti salvestanud vanu häid lugusid nagu “Vildist kübar”, “S.O.S”, “Kaks kuukiirt”, “Raagus sõnad” jt. Koostöös poja Uku Kuudiga ilmus Marju Kuudil hiljuti 19 looga album “Reserva”.
Raske oli oma uuest stiilist taas vanade laulude maailma tagasi tulla, aga publik nõudis oma. Tänast Marju Kuuti võib näha-kuulda nii pubides, laevadel, firmaüritustel. Oodatud külaline on ta oma lauludega ka klubides, kus ta esitab funki ja house’i.
Lisaks laulja Marju Kuudile eksisteerib ka tema alter-ego – laulev DJ MEK. Viimastel aastatel on Marju Kuut esinenud Marko Naissoo, Taavi Kerikmäe, Arian Levini, Tiit Kikkeni, Villu Veski, Eduard Akulini, Hain Hõlpuse, Vladimir Kalpini jpt.

www.jazzkaar.ee