Jazzkaar soovitab: FESTIVAL MAAILMAKÜLA 7.-9. juuni

01. juuni 2007

Möödunud suvel Pirita kloostris edukalt startinud MAAILMAKÜLA kolib Tartusse. II festivali sündmused tuksuvad Athena Keskuses ja Jaani kirikus 7.-9. juunil, pakkudes taas tulevikuvaadet, toetudes tuhandete aastate kogemustele.

Festivalil kuuleb mitmeid mainekaid välisesinejaid nagu ECM plaadifirma tunnustatud artist ja traditsioonilistel instrumentidel improviseeriv Stephan Micus Kreekast; kultuure ühendav ning akustilist muusikat elektroonilisega segav Niyaz (Iraan-USA); oma kodumaa Portugali rahvalaule esitav pime lauljanna Dona Rosa ning mõned aastad tagasi Jazzkaarel esinenud Gruusia ansambel The Shin suurema koosseisuga projekt Shin EgAri, kus kaasa lööb ka tantsija.

Eestlasi esindavad Maalmakülas ansambel Eesti Keeled solistideks Riho Sibul ja Jaak Johanson; kauneid rahvalaule esitavad Kärt Johanson ja Robert Jürjendal; Tiit Kikas oma uue plaadi “String Theory” esitluskontsertidega; rock ansambel AveNue Narvast koos rahvalauluansambliga Suprjadki; bossanoova maaletoojad Sergio Bastos Brasiiliast koos Raivo Tafenau ansambliga ning hääle ja taaskasutus-moeetendus “Re Use”. Festivali kava ja esinejate tutvustused leiate kodulehelt www.maailmakyla.ee.

MAAILMAKÜLA eesmärk on lähendada erinevaid kultuure ja rahvaid, luua juurde teineteisemõistmist ja sallivust. Anda publikule lisateavet, mis aitab mõista kultuuri- ja kunstifenomene, žanre, tausta, interpreete, nende ambitsioone ja neid innustavaid ning piiravaid tegureid. Et veelgi laiendada endi maailmapilti ja anda julgust endaks jäädes teiste kultuuridega seguneda. Hariv, huvitav ning meisterlik kunst erinevate kultuuride emotsionaalsete inimeste osavõtul on selleks parim tee.

Paul Pihlak: “Teise festivali eel pole õigustust rääkida traditsioonist, meiegi otsime oma kohta, nii vormiliselt kui geograafiliselt. Ainult sisuga on kõik selge: see saab olla ainult parim. Erinevad traditsioonid maailma erinevaist paigust. Helisid aastatuhandete tagant ning tulevikumuusikat. Kultuuride tahtmist eraldi olla ning julgust teistega seguneda. Kõlada, elada, tegutseda ja areneda koos.”

Lisainfo:
paul@maailmakyla.ee
Tel. 502 5 700
www.maailmakyla.ee
MTÜ MAAILMAKÜLA