Jazzkaar toob kevade!

01. veebruar 2006

15.-30. aprillini toimub seitsmeteistkümnendat korda Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar.

15.-30. aprillini toimub seitsmeteistkümnendat korda Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar. Pealinna kõige pikemate traditsioonidega festival on rahvusvaheliselt tuntud ja hinnatud maailma jazziringkondades. Tänavuse festivali kavas on poolsada kontserti, neist 35 Tallinnas.

Festivali peaareen on viimased 16 aastat olnud Sakala Keskus, kus kontserdipaikadena olid kasutusel kaks saali ja fuajeed. Nüüd tuleb Jazzkaarel „ringi reisida“ ja ainuüksi Tallinnas on kontserdipaiku 15. Just seetõttu on olnud võimalik leida igale esinejale talle sobiv saal ning heade esinejatega õnnestub kuulajad meelitada ka n.ö. unustatud saalidesse, mis üle pika aja mõjuvad värskelt – nagu Kunstiakadeemia saal, Vene kultuurikeskus või Salme kultuurikeskus.

17. Jazzkaare peaesinejad on vaieldamatu maailma vokaaljazzi tippartist, kolme Grammyga pärjatud lauljatar Dianne Reeves USA-st, brasiilia laulja-kitarrist-helilooja Vinicius Cantuaria, kelle osalus õilistab iga ansamblit ning USA trio The Bad Plus, kes mängib jazzi pisut teisiti kui seda on harjutud kuulma. Nende muusikas on esiplaanil vägi, jõud, energia ning tänu rockilikule esitusviisile on trio suutnud kontsertidele meelitada väga palju noort publikut.

Eriti võimsalt on Jazzkaarel esindatud Euroopa jazzieliit, kelle seas koguni 6 Euroopa tippsaksofonisti – Michel Portal ja Louis Sclavis Prantsusmaalt, Jorge Pardo ja Jose Luis Gutierrez Hispaaniast ning Inglise ja Itaalia uue generatsiooni maailmselt tuntud noored tipptegijad Soweto Kinch ja Francesco Cafiso.

Skandinaaviast on Jazzkaar üles noppinud värsked pärlid – esinevad lauljatarid Eivor Islandilt, Solveig Slettahjell Norrast ja Anna-Mari Kähärä Soomest. Ei puudu ka annus eksootikat, mida pakuvad Indoneesia lauljatari ansambel Boi Akih, Kreeka ansambel B-Bug, Iisraeli mainekas löökpilliansambel PercaDu või gruusia mitmehäälset laulu jazziga ühendav Shin.

Eesti esinejad toovad kuulajate ette oma uued kontserdi- ja plaadikavad (Meelis Vind, Dynamite Vikings, Liisi Koikson) ja põnevad koostööprojektid, näiteks noore islandi staari Eivori ja Villu Veski Põhjala-projekt. Kokku annavad eesti muusikud ligi kakskümmend kontserti.

1. veebruari pressikonverentsil kirjutas Jazzkaar alla lepingu 2006. aasta kuldsponsori Elioniga, kes toetab Jazzkaare aastaringset kontserttegevust. Jazzkaare peatoetajatena jätkavad Sokos Hotel Viru, Eesti Raadio ja Eesti Päevaleht. Suurtoetajate hulka kuuluvad ka Tallinna linn, EV Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital, festivali toetavad ka paljud saatkonnad.

17. festival pakub palju avastamisrõõmu nii maailmast kui Eestist!
Piletid on müügil 6. veebruarist.

Vaata kava!