Jazzkaare eksootiline reede

22. aprill 2004

Viieteistkümnes Jazzkaar on jõudnud suurkontsertideni ja alates reedest on jazzisündmuste süda taas Sakala Keskus.

Viieteistkümnes Jazzkaar on jõudnud suurkontsertideni ja alates reedest on jazzisündmuste süda taas Sakala Keskus. Läbi aastate on siin asunud festivali pealava, vaid järgmine aasta jääb vahele, sest keskust ootab ees renoveerimine.

Pealava on tänavu kujundanud loominguline rühmitus ILA, kasutades selleks politsei poolt konfiskeeritud piraatplaate, nõnda saavad plaadikettad korrakski kasuliku otstarbe. Sakala öölaval toimuvat võib jälgida aga suurtelt ekraanidelt.

23. aprill Jazzkaarel pakub hulganisti avastamisrõõmu. Uusi värskeid nüansse Brasiilia bossamaailmast pakub sarmikas brasiilia laulja-helilooja-kitarrist Joyce, kes alustas seekordset Euroopa-turneed 15. aprillil. Kahe nädala jooksul esineb ta Austrias, Šveitsis, Sloveenias, Inglismaal, Itaalias, Saksamaal ja Eestis. Joyce’i Tallinna kontsert on välja müüdud.
Tuneesia-Alžeeria helidest on inspireeritud DuOuD, kahe maailma ühe vanima pilli Ud’i virtuoosi Smadj’i ja Mehdi muusika, mida nad väga osavasti on sidunud elektroonikaga. Smadj on aastaid töötanud selles valdkonnas ja kaasa löönud mitmetes erinevates projektides, näiteks ka inglise klubimuusika guru Talvin Singhi kontsertidel-plaatidel.

Sakala Öölava peastaar on Manu Dibango, maailmamuusika must isa, nagu Mele Pesti teda viimases Areenis nimetab. Vaatamata oma 70 eluaastale on ta väga nooruslik ja muusikamaitses piisavalt moekas. Samast Dualast, kust Richard Bonagi, pärit Manu Dibango on alati enda ümber koondanud väga häid Aafrika muusikuid, kellega on salvestanud paarkümmend heliplaati. Soul Makossat teab iga maailmamuusika fänn.
Oodata on tõeliselt kuuma afro-ööd. Enne Manu Dibangot astuvad Bashment Kingz Soundsystemi ridades üles Ringo Ringvee ja Tarrvi Laamann ning MC J.O.C. kodanikunimega Päär Pärenson. Päärilt on hulgaliselt välja tulnud ka laulusingleid, millest paar on ETV ekraanilegi jõudnud. Päär on tegev ka kollektiivis Def Räädu, mis on Eesti noorte hulgas elevust tekitanud. Bashment Kingz pioneerid Ringvee ja Laamann hindavad Pääri MC-ks, kes peale riimimise oskab suurepäraselt ka laulda…

Kohtumiseni reedel Jazzkaarel!