Jazzkaare jämmid Clazzis

21. aprill 2008

Restoran Clazz avas aprilli algul elava muusika klubi Clazz Club, kus kuus päeva nädalas mängitakse-lauldakse mitmesugust muusikat – bluusist jazzini ja tangost salsani. 22. ja 23. aprillil toimuvad Clazzis Jazzkaare jämmid.

Restoran Clazz avas aprilli algul ametlikult ka oma elava muusika klubi Clazz Club. Kuus päeva nädalas on laval muusikud lähedalt ja kaugelt, mängitakse-lauldakse mitmesugust muusikat – bluusist jazzini ja tangost salsani. 22. ja 23. aprillil toimuvad Clazzis Jazzkaare jämmid. Et jämm läheks käima, on lisaks karismaatilistele muusikutele laval vaja ka piisavalt kaasaelamist publiku poolelt ja vahvaid üllatuskülalisi.

Jazzkaare jämmil on majabändiks noore bassisti Peedu Kassi ansambel. Peedu Kass on paari aastaga ennast mänginud siin ja ka naaberriikides jazzmuusika arvestatavate tegijate hulka. Tema tasemest räägib ka fakt, et rahvusvahelisel konkursil “Sony Jazz Stage 2006” pälvis ta 30 osaleja seas esikoha jazzbassistide kategoorias. Viimase paari aasta jooksul on Peedu jõudnud koostööd teha enamiku aktiivsete eesti jazzmuusikutega. Ka stuudiomuusikuna on ta kaasa teinud mitmetel heliplaatidel. Esinemisi on tal olnud nii väiksemate kui suuremate koosseisudega kuni Estonian Dream Big Bandini välja.
Asendamatu jämmija on ta olnud nii Riia ja Kaunase festivalidel kui ka Nõmme Jazzi populaarsetel Hiiu Pubi jämmidel. Just jämmidel võib tekkida klapp erinevate muusikutega ja loominguline sõprus kogu eluks. Kuna Peedu Kass õpib momendil Soomes, siis on ta kutsunud jämmi partneriteks enda ja Jürmo Eespere kõrvale nimekad noored soome muusikud saksofonisti Jussi Kannaste ja löökpillimängija Ville Pynssi.

24.-26. aprillini võib Clazzis kuulata vürtsikat blues ja R&B muusikat Californiast pärit tumedanahalise lauljatari Tia Carrolli esituses. Teda on koguni võrreldud Tina Turneri ja Aretha Frankliniga, mis viitab, et tegemist on tugeva lauljaga. Ta laulab mitmes stiilis ja ta on soojendusesineja olnud USA staaridele nagu Gladys Knight, Ray Charles, Patti LaBelle jt. Samuti on Carroll osalenud mitmete artistide salvestustel taustalauljana. Oma nime all on temalt seni ilmunud kaks albumit. Hetkel töötab ameeriklanna oma kolmanda sooloprojekti “Soul Survivor” kallal.