Jazzkaare Kevadhooaeg; Uued Standardid

31. jaanuar 2005

Jürmo Eespere trio & Kaire Vilgats
neljapäev 3. veebruar kell 20.00
BonBon Jazz Lounge vol. 12

Jürmo Eespere trio & Kaire Vilgats
neljapäev 3. veebruar kell 20.00
BonBon Jazz Lounge vol. 12
Neljapäeval on BonBoni Jazz Lounge’s oodata erilist kontserti. Kõlama hakkavad paari-kolme viimase aasta menukamad poplood, kuid sedapuhku jazzilikus tõlgitsuses. Kavas on laule Eda-Ines Etti, Hendrik Sal-Salleri, Blacky, Genialistide jt. praeguste lemmikute repertuaarist. Esitajaiks Kaire Vilgats ja Jürmo Eespere trio, kooseisus Jürmo Eespere (klahvpillid), Mihkel Mälgand(bass) ja Tanel Ruben (löökriistad).

Pärnu tüdruk Kaire Vilgats, kes oli tubli akordionist, tuli Tallinna Georg Otsa nimelisse muusikakooli laulmist õppima ja pääses kohe teisele kursusele, kus tema erialaõpetajaks sai Silvi Vrait. Andeka neiu häälematerjali võis kadestada igaüks, täpne intoneerimine ja stiilivaist lõid head eeldused edukaks lavakarjääriks, lisaks veel tahe järjest uusi eesmärke püstitada ja oskus neid saavutada.
Huvitava vokaalharmooniaga kõrvateritavat laulmist pakkus Mare Väljataga vokaalkvintett (mis esines ka Jazzkaarel), hiljem kulusid need oskused marjaks ära ansamblites Family ja Groove Event ning Eurovisiooni taustalaulu ansamblites, kus ta on siiani n.ö. raudvara.
Kaire professionaalne lauljakarjäär algas pärast edukat esinemist 1999. aasta ETV noorte lauljate konkursil “Kaks takti etteb, kus ta saavutus tihedas konkurentsis Tanel Padari ja Eda-Ines Etti järel 3. koha.
Edu lisas tubli annuse eneseusku ja teotahet. Kaire võimas hääl ja loomulik näitlejameisterlikkus tegid tast hinnatud artisti muusikalilavadel – “Zorbas”, “Väike Õuduste pood”, “Vampriiride tants”, “Miss Saigon”, “Les Miserables”, “Viiuldaja katusel” on pakkunud erinevaid eneseteostusvõimalusi.
Jazzmuusikud aga ütlevad, et Kaire on sündinud jazzlaulja, temas on väge, karismat, isikupära. Ta ise peab lugu headest instrumentalistidest nagu Miles Davis, Pat Metheny jt. kellelt on lauljatel mõndagi õppida. Laulda armastab ta jazzilugusid, milles on powerit kuid ka standartide vastu pole tal midagi.
Jazzi on Kaire Vilgats laulnud koos Jürmo Eespere ansambliga juba õige mitu aastat ja ta peab Jürmot oma ihupianistiks, aga ta on esinenud ka Raivo Tafenau bändiga, Politseiorekstri Bigbändi ja paljude teistega.

Jürmo Eespere on praegu eesti jazzilavade hõivatumaid pianiste-arranžeerijaid. Huvi erinevaid jazzistiile proovida ja liidrina bändi teha sai alguse Helsingi PopJazz Konservatooriumis. Ta lemmikud on nii hea funkmuusika a la Herbie Hancock, Keith Jarretti helimaastikud kui ka ehtne Brasiilia bossanoova ja üldse igasugune hea muusika.
Momendil on Jürmo hõivatud eesti popimates ansamblikoosseisudes. Koos Raivo Tafenauga tehakse Groove projekti, Tanel Rubeniga Hinkust. Oma trio on alati käepärast.
Jürmo on hoolt kandnud selle eest, et vanad head lood unustusehõlma ei vajuks ja seepärast on ta kaasajastanud Uno Naissoo, Arne Oidi jt. teiste eesti kergemuusika klassikute lugusid. Seekord saavad aga värsked poplood hoopis jazzikuue.

Piletid 150.-/100.- (tudeng, pensionär) Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtadest ning kohapeal enne algust.

Jazzkaar ja klubi BonBon ootavad Teid!