Jazzkaare Kevadhooajale pani punkti Marju Kuut

25. märts 2004

Kokkuvõte Jazzkaare Kevadhooajast on rõõmustav. Vaid kolm nädalat on jäänud Jazzkaare alguseni, kus 19 erinevas kontserdipaigas toimub 40 kontserti.

24. aprillil toimus klubis BonBon Jazzkaare Kevadhooaja viimane kontsert – Märtsis algas mai. See Uno Naissoo laul kõlas eile esmakordselt Marju Kuudi esituses. 2,5 tunnise kontserdi jooksul esitas lauljatar veerandsada lugu: Valgre, Naissoo, Oidi ja Ojakääru laule, Jobimi bossanovasid, jazziklassikat, Uku ja Marju Kuudi lugusid.
Kontsert kulges funkilikult erksas rütmis ja marjukuudiliku emotsionaalsusega. Lauljatari vokaalne vorm ja tundeerksus on kadestamisväärsed. Hain Hõlpus klahvpillidel, Vova Kalpin kitarril ning Uku Kuut löökpillidel toetasid igati lauljatari isikupärast interpretatsiooni.
Jazzkaare kevadhooaja kontsertidel esinesid veel kaks väga head lauljatari – ameeriklanna Ericka Ovette oli stiilne jazzistandartide esitaja, leedulanna Neda, kes esitles koos Raivo Tafenau ansambliga salvestatud CD-d “Snow Queen”, võlus rokiliku energia ja meisterlike flöödi- ning vokaalimprovisatsioonidega.
Uus plaadikava “A Little One’s” on ilmumiseks valmis ka kitarrist Oleg Pissarenko kvartetil, kelle põhjamaine vaoshoitud romantiline meelelaad sobis Kevadjazzil hästi Kunstihoone suurde näitusesaali.
Uue improvisatsioonilise jazzi lummavalt energeetilisi hetki pakkusid rahvusvahelised projektid Dynamite Vikings ning Eric Brochard-Ramon Lopez. Mõlemal kontserdil jagus Eestit esindanud kitarrist Jaak Sooäärel nii põnevaid ideid kui ka jazzidünamiiti. Läinud sajandi esimese poole eriliselt positiivse svingiaura tõid Glenn Milleri 100. sünnipäeva auks Mustpeade majja Horre Zeiger BigBand ja solistid. Kontsert-ball leidis suure ja tänuliku kuulajaskonna.

Kontrastiderikkale kevadhooajale järgneb juba 23 päeva pärast suur Jazzkaar oma 40 kordumatu kontserdiga 19 erinevas kontserdisaalis.
Esmakordselt on Eestis USA jazzitähed kitarrist John Scofield ja trompetivirtuoos Randy Brecker.
Euroopa kuulsustest on kohal Marc Ducret ja Markus Stockhausen (mõlemad koos oma trioga), norra lauljatar Sidsel Endresen jt.
Maailmamuusikat ja jazzi segustavad taanlaste New Jungle Orchestra ja hollandlaste World Groove Project.
Moodsad biidid, elektroonika ja fantaasiad kohtuvad Supersilenti, Don Johnson Big Bandi ja DuOuDi klubikontsertidel.
Kuumad Aafrika ja reggae rütmid kõlavad legendaarse kameruni saksofonisti Manu Dibango ja tema muusikute esituses ning Kuuba, Latino ja klubirütmid kohtuvad Alex Wilsoni ansamblis. Mõlemad esinevad Jazzkaar Öölaval. Põnevaid uusi projekte pakuvad ka Eesti muusikud.

Jazzkaare piletimüük edeneb hoogsalt. Suurimad lemmikud on momendil funk-legendi Al McKay All Stars ansambel Earth Wind & Fire Experience ja brasiilia bossanovastaar Joyce. Videolõigud mõlematest on üleval ka Jazzkaare koduleheküljel www.jazzkaar.ee

Jazzkaar