Jazzkaare kontserdid kunstisaalides

21. aprill 2006

Traditsiooniliselt toimub Jazzkaarel sõbralik käepigistus kunstimaailmaga. 22. aprillil toimub Kunstiakadeemias eriline kontsert ja 23. aprillil Jazzkaare 4 kontserti kunstisaalides.

Põhjala muinasjutulised värvid ja India rääkivad rütmid
Anna-Mari Kähärä Orkester (Soome) & Sanju Sahai-Fida Hussain Khan (India)
22. aprillil kell 22 Eesti Kunstiakadeemias
Pilet: 200.-/150.- (tudeng)

Anna-Mari Kähärä on tundlik ja jõuline, värske ja kogenud, eksperimenteeriv ja trenditeadlik. Soomes on Kähärä Orkestri kontserdid välja müüdud ja saalid innustunud kuulajaid täis, sest tegemist on väga haarava ja mitmekülgse kunstnikuga – laulja, helilooja, pianisti ja produtsendiga. Ta on kõrgelt hinnatud jazzi-, klassika- ja filmimuusikuna-heliloojana.
Peale miniorkestri osaleb ta Etno- jazz-rock bändis ZetaBoo, duos Sibeliuse nim. viiuldajate konkursi võitja Pekka Kuusistoga, vokaaltrios How Many Sisters, Kirmo Lintise trios, ansamblis Luomu Players ja Karl Jenkins’i Adiemus Projektis, ta teeb koostööd UMO bigbändiga ja sümfooniaorkestritega.
Kähärä on pälvinud Soome Jazzliidu Yrjö auhinna kui parim naislaulja ja sisuka muusikalise tegevuse eest omistati talle Soome riigi Kunstipreemia. Koos Kähäräga esinevad löökpillivirtuoos Zarkus Poussa, Jarmo Saari – virtuoos nii kitarridel kui elektroonikal, 2003 Pori jazzi aastamuusikuks valitud kitarrist Marzi Nyman.
Kes Kähärä miniorkestri kontserti on nägema juhtunud räägivad selle värviküllusest muinasjutte.

Sanju Sahai (tablad) & Fida Hussain Khan (harmoonium). Sanju Sahai on on tablamängija kuuendast põlvest. Ta on musitseerinud koos Talvin Singhiga, Michael Nymani jpt. tuntud muusikutega. Talle pole võõrad ka world- fusion ja jazz. Loova ja avatud muusikuna on Sanju osalenud kümnete CD-de salvestamisel, kuid esimene sooloalbum “The Benares Touch” ilmus alles 2001. aastal.

23. aprillil 4 kontserti kunstisaalides

12.00 Eesti Kunstiakadeemia fuajees: Trio Aimla-Akulin-Mälgand
Eesti tuntud jazzimuusikute Trio. Siim Aimla – saksofonid ja flööt, Eduard Akulin – tromboon ja Mihkel Mälgand – bass. Värvikas ja vaimukas heade muusikute kooslus. Kontsert on tasuta!

14.00 Artdepoo’s:Erki Pärnoja-Virgo Sillamaa
Kaks noort sisukat eesti kitarristi. Kontsert on tasuta. Artdepoo asub Kalamajas, Jahu tn. 12 (Buss nr.3, Kalamaja peatus)
Artdepoo on noore kaasaegse kunsti eksponeerimisele keskendunud näitusepind kiiresti arenevas piirkonnas Kalamaja südames. Antud hetkel on Artdepoos võimalik osa saada Andrus Joonase maali- ja videonäitusest Aledoia 232 ehk “Kunstnik armastab koletist. Koletis armastab kunstnikku”.

16.00 Tallinna Kunstihoones: Uku Suviste & sõbrad
Uku Suviste (vokaal), Holger Marjamaa (klaver), Kaarel Liiv(bass), Kristjan Kallas (löökpillid). Nooruslik ja köitev. Võimalus vaadata näitust: Vägivald ja Propaganda (Elin Kard, Marco Laimre, Marko Mäetamm, Andres Tali) Sissepääs muuseumipiletiga 25.- /10.- (õpilased)

18.00 KUMU auditooriumis: Meelis Vind Project
Põhjala tundeline teekond helimaastikel. Musitseerivad Meelis Vind (klarnetid), Ain Agan (kitarr), Toomas Rull (löökpillid), Taavo Remmel (kontrabass) ja Tatjana Lepnurm (harf).

Soovitav tulla varem ja vaadata Kumu näitusi (muuseum avatud kella 18ni). Sissepääs muuseumi piletiga 75.- /40.- (õpilane, tudeng, pensionär).

Rohkem infot: www.jazzkaar.ee