Jazzkaare sooduspileteid saab osta
1. aprillini

13. veebruar 2008

Jazzkaar 2008 toimub sel aastal 16.-27. aprillil ning toob kokku kuueteistkümne maa muusikud.

Suur huvi valitseb paljude Jazzkaare kontserdide vastu, mitmete kontsertide piletid on otsakorral. 16.-27. aprillini toimub Jazzkaarel kokku 52 kontserti 14 Eesti linnas.

VAATA KAVA!

Tänavuse Jazzikuu aprilli saadik on maailma parimate bassiste hulka arvatud Avishai Cohen. Kitarrikuulsustest on kohal Al Di Meola USA-st ja Tommy Emmanuel Austraalist (mõlematele kontsertidele on veel napilt pileteid). Bel canto, jazz ja funk kohtuvad Kanada staari Gino Vannelli kontserdil, kes on Tõnis Mägi, Jaak Joala, Koit Toome jt. lemmiklaulja.
Maailmamuusika tippudest on kohal 2007. aastal Grammy pälvinud Leny Andrade Brasiiliast, hispaania flamencoansambel Son de la Frontera (BBC maailmamuusika auhinna nominent) ja Beninist pärit värske Grammy-omanik Angelique Kidjo. Tema ja üks kaasaegse klubimuusika rajajaid Roy Ayers on ka Jazzkaare klubiõhtute magnetid. USA jazzi tipptaset esindab mitu aastat kriitikute poolt parimaks trompetistiks valitud Dave Douglase kvintett.

Kaugete külaliste kõrval on Jazzkaarel alati esinemas ka Põhjala muusikud. Nii ka seekord. Dinosau Norrast, Jose Gonzalez Rootsist, Jaguar Islandilt jt. pakuvad kuhjaga üllatusi.

Nagu ikka on põnevad prantsuse TH8 ja sakslaste Stefan Bauer Voyage. Kokku esinevad festivalil kuueteiskümne maa muusikud kuuelt kontinendilt.

Muusikud eesti jazzi koorekihist nagu Villu Veski, Raivo Tafenau, Tõnu Naissoo, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Ain Agan, Estonian Dream Big Band, Weekend Guitar Trio jt. toovad festivalile oma uued põnevad kavad. Mitmed kollektiivid tähistavad oma esimesi ümmargusi sünnipäevi ja just Jazzkaarel toimuvad värskete jazziplaatide esitluskontserdid. Noored andekad muusikud Kadri Voorand, Sofia Rubina, Tuuli Taul, Peedu Kass ja Kristjan Randalu tõestavad aga, et eesti jazz on jõudmas Euroopasse.

Festivali Jazzkaar 2008 piletid on müügil Piletilevi ning Piletimaailma müügikohtades. Hinnad tõusevad 1. aprillil!

Meeldivaid muusikaelamusi soovib
Teie Jazzkaar

Info piletid@jazzkaar.ee ja telefonil 611 44 05