Jazzkaare sügishooaeg algab Austraalia rütmidega

27. august 2005

Jazzkaare sügishooaja kavas on 13 kontserti. Tagasi on Marc Ducret ja Kimmo Pohjonen. Esmakordselt esineb moodsat ja iidset traditsiooni miksiv ansambel Austraaliast.

Jazzkaare 2005. a sügishooaja kavas on 13 kontserti, esinevad kümne maa muusikud. Stiililt eriilmelised kontserdid toimuvad muuseumides, klubides, teatris ja kirikus. Iga kontsert on kordumatu, olgu siis tegu uute esinejatega või vanade tuttavatega.

Eestisse saabuvad taas siinse publiku lemmikud prantsuse kitarrist Marc Ducret või soome akordionishamaan Kimmo Pohjonen. Viimane oma Kluster duoga musitseerib koos King Crimsoni muusikute Trey Gunni ja Pat Mastelottoga. Uus koosseis on nimeks saanud KTU ja ühine albumgi on juba ilmunud.

Sügishooaja lükkame käima elektroonilise etnoga 3. septembril kell 22.00 Rock Cafes, kus Austraalia ansambel Rivertribe segab moodsatesse rütmidesse kolm didgeridood ning palju teisi eksootilisi pille. Õige meeleolu loob DJ Hannes Kalamäe.

Esimest korda Jazzkaare 16aastase ajaloo vältel kaunistab kava Austraalia ansambel. On vahva, et esimesena esineb ansambel, kes oskab osavalt ühendada vanade pillide kõla moodsate rütmidega – didgeridoo sügavale bassikõlale liidavad Rivertribe’i muusikud viiuli, indiaani flöödi, Iiri vilepilli, Aafrika trummide, elektriliste klahvpillide, Armeenia duduki kõla, isegi Austraalia põlismetsade hääled ja moodsa elektroonika. Kaasas on neil kümmekond instrumenti. Kodus Austaalias mängivad nad vahel koguni kahtkümmet pilli. Oma globaalmuusikas ühendavad nad unikaalsel moel moodsad ja traditsioonilised helid.

Ansambel sündis 1990nendate lõpus tänu sellele, et ansambli asutajaliige Mike Lane sai sünnipäevakingiks kaks didgeridood. Alustati tänavamuusikutena, nende koloriitset esinemist ja instrumentaariumi märgati ning õige pea kutsuti neid esinema juba mitmetele suurüritustele nagu kasvõi Sydney Olümpiamängule aastal 2000.

Sellest ajast alates on bänd tihti tuuritanud Euroopas, Aasias ja Ameerikas, tutvustades kuulajaile oma erilist sulamit maailmamuusikast, elektroonikast ja klubirütmidest. Kõik kolm on professionaalsed muusikud. Ansambel on välja andnud viis CD-d. Seekordsel Euroopaturneel esinevad nad Hollandis, Inglismaal, Lätis ja Eestis.

Kauneid muusikaelamusi!
Jazzkaar