Jazzkaare sügishooaja piletid müügil!

02. juuli 2008

Jazzkaar alustab sügishooaega traditsioonilise kontserdiga Kadrioru lossi lilleaias, kus 15.augustil esinevad Liisi Koikson, Torsten Goods & Siim Aimla ansambel.

Suvi on küll alles täies õitemeres, kuid ka sügis ei ole mägede taga.
Vaata sügishooaja kava siit!

Jazzkaar alustab sügishooaega traditsioonilise kontserdiga Kadrioru lossi lilleaias, kus 15.augustil esinevad Liisi Koikson, Torsten Goods & Siim Aimla ansambel. Tõusev täht Torsten Goods võitis oma vahetu musitseerimisega kuulajate sümpaatia viimasel Jazzkaarel, Liisi Koikson on ammugi end eestlaste südameisse laulunud. Kontserdil saab kuulda vaheldusrikast kava iiri ja eesti lauludest, jazziklassikat ja Joni Mitchelli lugudest kahe väga andeka laulja ja tippklassi instrumentaalansambli osalusel.

Ameerika bändjokuulsus, muhe vokalist ja uuendusmeelne trikimees Eugene Chadbourne esineb koos vaevalt aasta tegutsenud Estonian Guitar Octetiga. EGO-s mängib aga eesti kitarristide paremik ja pole kahtlust, et kontsert pakub rohkelt üllatusi.

14. septembril alustab Jazzkaar uut sarja ERGO Jazz Session, mille eesmärk on tutvustada meie kuulajaile head, uut ja põnevat saksa jazzi. Seda kõike pakub Chris Gall Trio feat. Enik. Pärast maineka plaadifirma ACT märgi all ilmunud albumit “Climbing Up” (2008) kiidavad kriitikud vaimustunult nii muusikuid kui muusikat.

Septembris rõõmustavad kitarrisõpru Tiit Paulus ja Jaak Sooäär kavaga Thelonious Monkist Saaremaa valsini. Kahe generatsiooni tippkitarristid üllitavad selleks ajaks ka värske albumi.

Oma järjekordselt euroopaturneel jõuab taas Eestisse Lõuna-Aafrika uus kõva tegija Freshlyground. Ansambel esines Tallinas ja Pärnus mais 2007. Vahepeal on nad lisaks MTV Best African Act’i tiitlile võitnud oma uue albumi “Ma’Cheri” eest neli Lõuna-Aafrika muusikaauhinda. Nende Aafrika rütmidest-harmooniatest, jazzist ja rockist-popist kokku kootud muusika on värske ja päikseline.

Itaalia trummar ja helilooja Andrea Marcelli võtab kaasa oma itaalia sõbrad ja kutsub lavale ka meie muusikud Raul Söödi ja Ain Agana. Kavas on kuulsate itaallaste nagu Alessandro Scarlatti, Ennio Morricone, Henry Mancini jpt. Muusika.

Ajavares toob kuulajate ette oma eestikeelse debüütplaadi “Armastuslaul rändlinnule” lood. Vokaalsolist on Liina Saar, kes on vahepeal end täiendanud Rootsis. Otsite head värsket eesti jazzi? Siin see on!

Sam Newsome & Lucian Ban Sekstetis kohtuvad rumeenia rahvamuusika ja ameerika jazz. Mustanahaline saksofonist Sam Newsome sai tuntuks Terence Blanchard’ ansamblis; Lucian Ban, kes 90ndatel noppis mitmeid Euroopa muusikaauhindu, on õppinud Berkelees. Kokku said nad maailma muusika sulatuskatlas New Yorgis ja moodustasid jazzansambli, mis väärib nii suuri kui väikeseid lavasid.

Oktoobri lõpul ühendavad Jazzkaar ja juudi süvakultuuri festival “Ariel” jõud, et kutsuda esinema kõige silmapaistvam “uue klezmer-laine” klarnetist-helilooja David Krakauer oma vapustava Klezmer Madness’iga USA-st. Krakauer on oodatud kõikjal, tema viimased plaadid on välja andnud legendaarse John Zorni plaadifirma Tzadik.

Kümmekond viimast aastat Tallinnas elanud ameerika löökpillimängija Brian Melvin kutsub oma juubeli tähistamiseks koos endaga lavale pika rea eesti tippmuusikuid nagu Tanel Ruben, Raivo Tafenau, Mart Soo, Peeter Vähi jpt. Tema koostööpartneritest on rahvusvaheliselt tuntuim ja kolmel CD-l biitlilugusid töötlev BeatleJazz, mida Melvin juhib koos pianist David Kikoskiga. Siit ka kontserdi nimi All You Need Is Love. Juubilari huvi maailmarütmide vastu kajastavad tema koosseisud East-West ja Drum Prana.

Jazzkaare sügishooaja piletid on müügi Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides.