Jazzkaare täht Randy Brecker võitis Grammy

09. veebruar 2004

Tänavusel Jazzkaarel koos Estonian Dream Big Bandiga musitseeriv ameerika tipptrompetist Randy Brecker võitis tänavusel Grammy-jagamisel oma soolokarjääri teise Grammy. Koos oma venna Michaeliga on ta neid saanud aga mitmeid.

Tänavuste Grammy-kangelasteks jazzmuusika kategooriates võib pidada kaht meest, kes kumbki said kaks auhinda. Need olid vanameister, saksofonist Wayne Shorter ja temast mõnevõrra noorem valgenahaline tippsaksofonist Michael Brecker. Kolmekordselt nomineeritud Chick Corea pidi seekord piirduma vaid ühe Grammy’ga.

Parim nüüdisjazzi album anti tingimusel, et plaadil oleks üle poole muusikast instrumentaalpalad. Oma soolokarjääri teise Grammy võitis siin Randy Brecker mullu mais ilmunud plaadiga “34th N Lex” (ESC Records).
Parima jazzi vokaalalbumi tiitli sai jazzidiiva Dianne Reeves, kelle viimastel aastatel on oma eduga küll varjutanud kanadlanna Diana Krall. Reevesi plaadi “A Little Moonlight” andis välja Blue Note Records.
Parima jazzinstrumentaali soolo Grammy antakse välja silmapaistva esituse eest ühes instrumentaalloos. Tiitli saajaid võib olla kuni kaks, kui nad on loos võrdselt esil. Kuna Chick Corea oli oma 60. sünnipäeva live-plaadiga “Rendezvous In New York” nii võimsalt kandidaatide seas esil, siis oli üsna kindel, et küll ta mõne auhinna ikka saab. Grammy tuli loo “Matrix” eest sellelt plaadilt.
Parima instrumentaalplaadi tiitli sai vanameister Wayne Shorter oma suurepärase albumiga “Alegría” (Verve Records).
Parima suure jazzansambli tehtud plaadi Grammy läks Randy Breckeri venna Michael Breckeri plaadile “Wide Angles” (Verve Records), mis sai ka kriitikutelt sooja vastuvõtu. Brecker on loominguliselt tippvormis ja tema muusika muutub üha komplitseeritumaks.
Latiinojazzi Grammy sai esitajatekollektiiv Michel Camilo With Charles Flores & Horacio “El Negro” Hernandez plaadiga “Live At The Blue Note”.
Jazzmuusikutele jagati auhindu ka kompositsiooni ja arranžeeringute kategoorias.
Parima instrumentaalkompositsiooni Grammy teenis endale välja Wayne Shorter looga “Sacajawea” albumilt “Alegría”. Parima arranžeeringu Grammy sai Michael Brecker kahasse Gil Goldsteiniga loo “Timbuktu” eest plaadilt “Wide Angles”.
Vokalistiga loo arranžeeringu Grammy omistati bigbändikuulsus Vince Mendozale, kes tegi seade Joni Mitchelli loole “Woodstock”, mida lauljatar esitas oma suurepärasel plaadil “Travelogue” (Nonesuch).