Jazzkaare veebireporterid Pori Jazzil

30. mai 2005

Jazzkaare ja Soome Turismiarendamise Keskuse ühispreemiaga sõidavad Pori Jazzile Jazzkaare veebitoimetusest Mari Hiiemäe ja Eliis Vennik, kes kajastasid festivali mitmekesiselt ja isikupäraselt.

Mari Hiiemäe ja Eliis Vennik on need õnnelikud Jazzkaare veebitoimetuse liikmed, keda ootab juulis ees sõit 40. juubelit tähistavale Pori Jazzile. Soome Turismiarendamise Keskus Eestis ja Jazzkaar panid õla alla tulevaste jazziajakirjanike toetamisele, andes noortele võimaluse osa saada Põhjamaade ühest suuremast jazzifestivalist.

Pori Jazzi preemia saanud 16aastase Eliis Venniku sulest ilmus Jazzkaare ajal intervjuu Daniel Pipi Pazzollaga. Uusi tahke meie muusikutest avas Mari Hiiemäe, kes vestles Anneli Kadaka, Jaak Sooääre ja Sofia Rubinaga.

Jazzkaare veebitoimetus koondab noori jazzihuvilisi, kellest paljud võiksid tulevikus kuuluda eesti muusikaajakirjanike ridadesse. Tänavu osales Jazzkaare festivalil veebitiimis paarkümmend noort, neist noorimad 16aastased. Toimetusse kuulus ka kolm fotograafi.

Kontsertide järgselt uuriti publiku ja muusikute hinnanguid, intervjueeriti nii kodu- kui välismaiseid esinejaid, kirjutati ülevaateid kontsertidest ja festivalipäevadest, mis jääavd ehedalt ja elavalt meenutama muusikapidu tulevikuski.

Nii mõnelgi reporteril õnnestus proovida ka raadiotööd. Intervjuud esinejate ja ekspertidega kõlasid Klassikaraadio hommikuprogrammis.

Reporterid kohtusid ka Londonis elavate vabakutseliste jazziajakirjanikega, kelle artikleid on avaldatud näiteks ajakirjades Jazzwise ja Wire. Külalised rääkisid, kuidas nad muusikast kirjutavad ning kuidas ennast trükiväljaannete muusikatoimetajatele kuuldavaks ja nähtavaks teevad. Ajakirjanikud Daniel Spicer ja Aoi Matsushima sattusid Eestisse tänu Londoni jazzifestivali Writer Stuff programmile, mis sarnaselt Jazzkaare veebiga innustab jazzihuvilistel oma lemmikmuusikast kirjutama.

Veebireporterite Pori Jazzi elamustest saate lugeda vahetult pärast festivali juuli viimasel nädalal.

Uusi liikmeid võetakse veebitoimetusse vastu alates augustist. Huvilistel tasub kirjutada juba nüüd webtoimetus@www.jazzkaar.ee

Päikselist ja muusikarohket suve!

Jazzkaare veebitoimetus