Jazzkaare veebitoimetuse aastapreemiad jagatud

16. jaanuar 2005

15. jaanuaril Jazzkaare veebitoimetuse talveseminaril anti esmakordselt välja Jazzkaare Aasta Loo preemia.

15. jaanuaril toimus Tallinnas Jazzkaare veebitoimetuse talveseminar, kus avalikustati 2004. aasta parim artikkel, mis ilmus Jazzkaare veebis ja mille autor on Jazzkaare veebitoimetuse reporter.

Aasta Lugu 2004 on Õhtul Eesti Keeltega jäi aeg seisma, autor Anneli Lepp. Kontsert toimus 14. detsembril Tartu Sadamateatris Jõulujazzi raames.

Aasta Reporteri preemia sai 18aastane Miina Mälgand tubli töö eest kontsertide publiku ja välismuusikute küsitlejana. Tema sulest ilmus ka intervjuu fotograaf Kaupo Kikkasega “Kaupo Kikkas: muusikafanaatikust fotograaf”, mis portreteeris Kikkast seoses tema esimese muusikafotode näitusega “All that Jazz” Raevanglas.

Zhüriisse kuulusid kõik Jazzkaare veebitoimetuse liikmed.

Jazzkaare veebitoimetus tegutseb vabatahtlikkuse põhimõttel. Hetkel kirjutavad veebi 7 reporterit: Grete Soosalu, Katre Pilvinski, Miina Mälgand, Ester Eggert, Liis Kängsepp, Rivo Randver ja Anneli Lepp. Kontserte jäädvustavad 2 professionaalset fotograafi Annika Metsla ja Kaupo Kikkas Eesti Fotost.

Veebitoimetusega on võimalik liituda kõigil jazzi- ja kirjutamishuvilistel, keda köidab muusikast kirjutamine ja kes on valmis vahendama nii kontserdimuljeid kui intervjueerima esinejaid.