Jazzkaarel oli 17 000 külastajat

30. november 2002

Jazzkaar võib oma neljateistkümnenda festivali tulemustega rahule jääda, seda eriti Tallinna ülitiheda kontsertide, festivalide, suurürituste pakkumise konkurentsis, mis toimusid Jazzkaarega samaaegselt. Festivali laienemine väljaspoole Tallinna on olnud tänuväärne, sest väikestest kohtades on külalised väga soojalt vastu võetud.
Festivaliüritusi külastas esialgsete arvutuste kohaselt üle 17 000 inimese (siia ei kuulu filmiprogrammi külastajad, festivaliga liitunud klubide külastajad ja festivaliga paralleelselt toimunud koolikontserdid.)
Kuulajate suurim lemmik oli Koop (Rootsi), suurima energialaengu andis Mad Sheer Khani Öökontsert, suurim meelelahutaja oli Victor Davis Group, kes pani rahva akadeemilises saalis tantsima. Festivali peaesinejad Brad Mehldau, Richard Bona ja Jan Garbarek väärisid oma staatust ja tõid kokku ka täissaalid.
Üllatusi jagus festivalil rohkesti – suurim üllataja oli Hortus Musicus koos rahvusvahelise löökpilliväega ja tantsijatega ansamblist Zahira. Paraku kannatas just see kontsert kõige rohkem meelelahutuse pakkumise tihedas konkurentsis publikunappuse all. Projekt on oma ainulaadsuses kindlasti laiemat tähelepanu vääriv.
Vokaalpilotaaþi absoluutses tipus püsis saksa laulja Peter Fessler. Meeldivalt üllatasid Viljandi kultuurikolledþi ansamblid, mis aitasid meeleolu luua Sakala Keskuses.
Jazzkaarel esines ligi 250 muusikut, neist sada olid eesti muusikut. Festivalil töötas ligi 70 vabatahtlikku abilist. Festivali korraldas Jazzkaare Sõprade Ühing.