Jazzklubi alustab uuel aastal uue hooga

09. jaanuar 2006

Jazziliidu Jazziklubis esineb aasta avaüritusel Eesti-Soome ühisprojekt.

Pärast aastavahetuse pausi alustab Eesti Jazzliit taas iganädalasi kontserte teater NO99 väikeses saalis. Uue aasta avakontserdil reedel, 13. jaanuaril algusega kell 21 esineb Eesti ja Soome muusikute ühisprojekt Savolainen-Sooäär-Remmel-Ruben.
Pianist Jarmo Savolainen (s. 1961) on äks tuntumaid Soome jazzmuusikuid, kes sageli esineb ka väljaspool kodumaad nii Euroopa kui teiste kontinentide jazzilavadel, tema sooloplaatidel mängivad teiste seas maailmakuulsad Ron McClure (kes muuhulgas esines 1967. aastal koos Charles Lloydiga Tallinna Jazzfestivalil), Billy Hart, Rick Margitza, Dave Liebman, Tim Hagans.
Koos Eesti muusikutega on plaanis esitada nii uuemat originaalloomingut kui ka jazzmuusika klassikat. Laupäeval, 14. jaanuaril esineb klubis Weekend Guitar Trio.

Samuti jätkab Eesti Jazzliit kontsertide korraldamist väljaspool Tallinnat, juba 12. jaanuaril esineb Tartus ülikooli kohvikus Helin-Mari Arder, jaanuari kolmandast nädalast algavad kontserdid ka Viljandis pubis Liverpool ja Pärnus Ammende villas, kus esimesena astub üles Raivo Tafenau koos Piotr Lemanczyki trioga (Poola).
Täpsem info Eesti Jazzliidu tegevuse kohta www.estjazz.ee