Jazzklubis nüüdsest nädalas rohkem kontserte

29. august 2005

Eesti Jazziliit alustab uut hooaega 2. septembril teatris NO99. Tänavu toimuvad kontserdid Tallinnas igal reedel ja laupäeval, Tartus neljapäeviti.

Eesti Jazzliidul on hea meel teatada uue kontserdihooaja avamisest teater NO99 väikeses saalis. Reedel, 2. septembril kell 21 toimub traditsiooniline hooaja avagala ja jam session. Kontserdil esinevad Villu Veski, Raivo Tafenau, Helin-Mari Arder, Raul Vaigla, Mihkel Mälgand, Tanel Ruben, Toivo Unt, Jaak Sooäär, Erki Pärnoja ja paljud teised eesti jazzmuusikud.

Eelmisel kevadel loodud liidu peamiseks eesmärgiks oma esimesel tegutsemishooajal oli regulaarsete jazzklubikontsertide alustamine nii Tallinnas kui mujal Eestis, mis õnnestus üle ootuste hästi. Koostöös Teater NO99, Tartu Ülikooli kohviku ja Ammende villaga korraldas Eesti Jazzliit oktoobrist maini Tallinnas, Tartus ja Pärnus kokku 45 kontserti eesti muusikute osavõtul. Eriti populaarseks osutusid igareedesed Tallinna kontserdid, mida külastas keskmiselt 130-140 inimest kontserdi kohta.

Nii publiku kui esinejate poolse suure huvi tõttu toimuvad Eesti Jazzliidu klubikontserdid teater NO99 väikeses saalis sellel hooajal kahel päeval nädalas (reedeti ja laupäeviti). Kontserdid algavad kell 21.

3. septembril on esinejaks saksofonist Raul Söödi kvartett. Täpsem info jazzliidu tegemiste kohta www.estjazz.ee. Uudise edastas Jaak Sooäär