Jazzliidu hooaeg algab Tallinnas jämmiga

05. september 2006

Eesti Jazzliidu hooaja algusjämmile 8. septembril on lubanud tulla Eesti jazzmuusikute eliit.

Eesti Jazzliit alustab uut kontserdihooaega 8. septembril traditsioonilise avajämmiga Tallinnas Teater No99 väikses saalis. Sellest on lubanud osa võtta arvukalt meie tuntumaid jazzmuusikuid ja -lauljaid, teiste seas Raivo Tafenau, Raul Sööt, Jaak Sooäär, Sofia Rubina, Villu Veski, Urmas Lattikas, Uno Loop ja Toivo Unt.

Tartus ülikooli kohvikus läheb hooaeg lahti juba päev varem, kui üles astub Peep Ojaveski kvartett. Traditsiooniliselt jätkuvad kontserdid ka Viljandis pubis Liverpool, kus avakontsert toimub 19. septembril.

Jazzliidu kontserdihooajaga ühinemiseks on huvi avaldanud veel mitmed linnad, teiste hulgas Rakvere, Valga, Jõhvi ja Kuressaare.

Hooajal 2005/06 korraldas Eesti Jazzliit 120 kontserti, uute esinemispaikade lisandudes tõuseb see arv uuel hooajal ilmselt üle 150.

Geograafilise laienemise kõrval on Eesti Jazzliidu uueks ja tähtsaks teemaks rahvusvahelisel tipptasemel meistriklasside korraldamine. 16. ja 17. oktoobril saabki koostöös Jazzkaare ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga teoks ühe maailma tippsaksofonisti Joe Lovano workshop, millest lisaks Eesti muusikutele võtavad osa ka naaberriikide muusikud.

Täpsem info Eesti Jazzliidu tegemiste kohta jätkuvalt kodulehelt www.estjazz.ee.