Jazzliit: Helin-Mari Arderi kava keskmes on Ott Arderi luule

28. september 2009

Helin-Mari Arder rõõmustab kuulajaid igihaljaste lauludega, mille sõnad on Ott Arderi sulest ning muusika kirjutanud Arderi eakaaslased.

Armastatud luuletaja-laulusõnade looja Ott Arderi tekstidele on kirjutanud laule paljud tema kaasaegsetest muusikutest – Tõnis Mägi, Rein Rannap, Urmas Alender, Jaan Arder, Tõnu Aare ja teised. Mitmed tema lauludest on omandanud pea rahvapärandiga võrreldava tuntuse, kuid on ka neid, mida vähem teatakse.

Luuletaja vennatütar Helin-Mari Arder esitab 2. oktoobril kl. 21.30 no99 jazzklubis neist lauludest oma valiku, mis pakub kuulajale nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu. Ansambli koosseisu kuuluvad Helin-Mari Arder (laul), Teet Raik (trompet), Aleksandra Anstal (löökriistad), Mart Soo (kitarr) ja Mingo Rajandi (kontrabass).

Helin-Mari Arder on võitnud kuulajate poolehoiu oma lihtsa ja südamliku laulustiiliga. Lisaks jazzmuusikale on talle südamelähedased eesti autorid, bossa nova ja samba, kuid ka prantsuse šansoon.

Trompetimängija ja kitarrist Teet Raik õpetab noori muusikuid Eesti Muusikaakadeemias ning Viljandi Kultuuriakadeemias. Samaaegselt tegeleb ta ka ise heliloomingu ning arranžeerimisõpingutega ning esineb erinevate koosseisudega (Ajavares, Ara Yaralyan trio jt).

Mart Soo on hinnatud muusik paljudes improvisatsioonilise muusika projektides, lisaks rahvusvaheliselt tuntud ansambli Weekend Guitar Trio liige ning Improtesti kontserdiseeria üks korraldajatest.

Aleksandra Anstal on nõutud perkussionist arvukates koosseisudes (sh ansamblis Helletused). Ta kirjutab muusikat ka ise ning on viimaste aastate jooksul end sageli täiendanud välismaa ülikoolides õppides.

Mingo Rajandi on tõusnud paari napi aasta jooksul eesti kontrabassimängijate paremiku hulka. Tema pillimäng on tugevaks põhjaks mitmetes koosseisudes, mille ühiseks nimetajaks võib nimetada loovat suhtumist: need on näiteks ansamblid Ajavares, Päevapüüdjad, Reis Kuule, Liisi Koiksoni kvartett jne.

Helin-Mari Arderi kava “Aeg ei peatu”
2. oktoobril kell 21.30 no99 jazziklubis