Jazz´n´Motion vol. 7 juba sel neljapäeval!

05. detsember 2005

Jazz´n´Motioni sari toob 8. detsembril kuulajate ette Dwight Trible & the Life Force Trio USAst. Õhtu avab “Murtud ajasüsteem”, kus löövad kaasa Charlice, Hannaliisa Uusma, Taavi Kerikmäe jt.

Saabuval neljapäeval, 8. detsembril jõuab Tallinnasse DWIGHT TRIBLE & THE LIFE FORCE TRIO Ameerikast. Lillepaviljonis astuvad nad üles 5-liikmelise tipp-tasemel live-koosseisuga.

Tallinnasse saabub Dwight Trible & the Life Force Trio 5-liikmelise live-koosseisuga: Dwight Trible (vokaal), Carlos Nino (sämpler ja efektid), Miguel Atwood-Ferguson (vioola, kontrabass), Dexter Story (löökriistad), Jesse Sharps (saksofon).

Dwight Trible näol on tegemist LA avangard-jazzi legendiga, kes on oma 40aastase muusikukarjääri jooksul teinud koostööd tegelastega nagu Bobby Hutcherson, Charles Lloyd ja Harry Belafonte ning laulab praegu Pharaoh Sanders kvartetis ning juhib Horace Tapscott Pan Afrikan Peoples Arkestrat. Projekti ideeline juht ja initsiaator Carlos Nino on tuntud eklektilist instrumentaal-hip-hoppi viljelevast duost Ammoncontact.

Tema eestvedamisel sai 2001. aastal peale 11. septembrit teoks ka suur-projekt Build An Ark, mis tõi rahu- ja armastuse-sõnumi levitamise eesmärgil kokku 22 L.A. tunnustatud muusikut ja vokalisti. Klassikalise muusikaharidusega Miguel Atwood-Ferguson on liialdusteta üks Ameerika nõutumaid vioola-mängijaid, kes musitseerinud koos nimedega nagu Ray Charles, Norah Jones, Stevie Wonder ja Quincy Jones.
Soul-funk-trummar Dexter Story on Nino ja Trible’iga teinud koostööd mitmetes projektides, kaasaarvatud Build An Ark´is. Kõik mainitud muusikud on pärit erinevatest muusikalistest taustadest, kuid Life Force Triona kokku saades loovad nad üksteise abil midagi täiesti uut ja julget. Kokku saavad siin vana-kooli soul-jazz ning moodsaim hip-hop-beat – täiesti erinevate põlvkondade muusikatraditsioonid.

Lillepaviljoni uksed avatakse neljapäeval kell 19.00 ning kell 20.00 astub lavale spetsiaalselt selleks ürituseks kokku pandud projekt nimega “Murtud Ajasüsteem”, mis toob publiku ette muusikud nagu Chalice, Hannaliisa Uusma, Taavi Kerikmäe, Tanel Ruben ning Priit “Julm” Juurmann. Oodata on uutmoodi segu meloodilisest hip-hopist, jazzist ning murtud klubirütmidest. Peaesineja astub lavale kell 21.30 ning õhtu finaaliks on Carlos Nino DJ-set.

Pirita Lillepaviljon saab neljapäeval olema mõnusalt küünlasäras ja jõuluehtes ning advendi-aega sobib imehästi ka Dwight Trible & the Life Force Trio suur sõnum rahvale: “Love is the Answer”…

Piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ja Statoili teenindusjaamades hinnaga 275 krooni ning koha pealt hinnaga 295 krooni. Üritust toetavad Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, SAS, Schlössle Hotels ja Raadio 2.