Jazzwise ennustab 2006. aasta noori jazztähti

21. jaanuar 2006

Briti juhtiv jazziajakiri Jazzwise ennustab aasta esimeses numbris, millised noored jazzmuusikud väärivad teravat tähelepanu kui tulevikustaarid. Silma jäi nii norra lauljatar Solveig Slettahjell kui benini kitarrist Lionel Loueke.

Briti jazziajakirjal Jazztimes on tavaks aasta esimeses numbris avaldada jazzimanageride ja kriitikute ennustust, kes noortest jazzmuusikutest on lähiminevikus enim silma jäänud kui tõsiseltvõetavad tulevikulootused, muusikud, kellest tõenäoliselt tänavu kuuleme palju.

Jaz Nelson, BBC Jazz On 3: Trummar Leo Taylor. Tema ema on Norma Winstone ja isa John Taylor. Ta on kaasa teinud nii ansamblis Two Banks of Four kui Robert Mitchelli grupis. Tänavu tuleb ta välja oma bändiga Gramme.

Stuart Nicholson, Jazzwise ja The Observer: Lauljatar Solveig Slettahjell, kelle isikupära toob ta maailmaklassi lauljataride hulka. Pianist Aron Ottignon.

Tony Hall, Jazzwise: Puerto Rico päritolu pinist Miguel Zenon, kes salvestab Marsalis Musicu leibli all.

Christine Allen, Basho Music: 24aastane pianist Gwilym Simcock, keda on kiitnud ka Jamie Cullum. Tänavu ilmub temalt esimene album bigbandiga.

Brian Priestly, Jazzwise: Pianist Robert Glasper, noormees, kes osavalt ühildab akustilist jazzi hip-hopiga.

John Fordham, The Guardian, Jazz UK: The Meier Group, mida juhib Londonis elav rootsi kitarrist Nicolas Meier. Meeldiv maailmamuusika sugemetega jazz.

Mike Flynn, Jazzwise: 4liikmeline Bristoli grupp Backyard, kes vallutas 2005. aastal Glastonbury publiku. Vokalist Phil King, kitarrist Alex Hutchings.

John L. Waltes, The Guardians ja Unknown Public: Kitarrist-vokalist Lionel Loueke.

Jon Newey, Jazzwise: LOOP Collective, mille koosseisu kuuluvad Alcyona Mick Quintet, James Allsop´s Fraud, Jim Hart Quartet, Outhouse, Blink. Itaalia noor pianist Claudio Filippini.

John Cumming, Seriuos Managment´i direktor ja Londoni Jazz Festivali korraldaja: Walesi pianist ja helilooja Dave Stapleton.

Jane Cornwell, Jazzwise, The Times, Songlines:Manchesterist pärit kitarrist Aziz Ibrahim, põneva aasia bluusi esindaja.

Tom Barlow, Jazzwise: Pianist Nick Ramm, kes võiks olla ameeriklase Jason Morani briti sünonüüm.

Tony Dudley-Evans, Chetlenhami ning Birminghami jazzfestivalide kunstiline juht: Pianist Liam Noble on viimasel ajal näidanud end suurepärase helilooja ja bändijuhina.

Kevin Le Gendre, Jazzwise ja Echoes: Noor Benini kitarrist Lionel Loueke on endjuba näidanud Herbie Hancocki ja Terence Blanchardi bändide koosseisus. Tema viimane projekt Gilfema kätkeb mõjutusi jazzist, aafrika ja brasiilia rütmidest.

Helen Mayhew, BBC Radio 2 ja 3: Chris Wheeleri juhitud The Heritage Orchestra, mille koosseisus on 40-60 muusikut. Tänavu salvestab orkester oma esimese albumi. Pianist Gwilym Simcock.

Steve Rubie, 606 Club: Noor lauljatar Polly Gibbons, kellel valmib tänavu esimene cd.

Nod Knowles, Bath Festivali kunstiline juht: Pianist ja helilooja Matthew Bourne, kelle radikaalne ja uuendusmeelne lähenemine jazzile ja improvisatsioonile köidab tähelepanu.

Selwyn Harris, Jazzwise: Laulja-helilooja Julia Biel.

Stephen Graham, Jazzwise: Helilooja ja ansamblijuht Brian Irvine.

Mike Chadwick, Jazz FM.com internetiraadio: Manchesterist päritit kitarrist Mike Walker ja kitarrist-helilooja Stuart McCallum.

Jack Massarik, Evening Standard ja Jazzwise: Taani altsaksofonist Tineke Postma.