JK: Anne Erm sai heliplaadikujulise portreemaali

01. mai 2009

Jazzkaar muudab oma palet iga aastaga, ütles Jazzliidu juht Jaak Sooäär Anne Ermi õnnitledes tema portreemaali üle andes.

Tänavuste jazziauhindade üleandmise käigus laupäeval Vene kultuurikeskuse suures saalis selgus, et lisaks välja kuulutatud kolmele preemiale antakse üle veel üks – Eesti Jazziliidu kingitus Jazzkaare korraldajale Anne Ermile.

Piduliku jazzitseremoonia Vene Kultuurikeskuses enne Jazzkaar Dream Bandi esinemist toob teieni Mari Hiiemäe.

“Jazziliit õnnitleb 20-aastast Jazzkaart ning annab selle puhul Anne Ermile üle temast tehtud portreemaali. See on ümmargune ja heliplaadikujuline, sest Anne on muusikat täis,” rääkis Jazzliidu juht Jaak Sooäär portreed üle andes. “Sellist soengut pole mul enam ammu,” arvas Anne Erm pilti nähes, kuid noogutas Sooääre sõnade peale, kes ütles, et Jazzkaar muudab oma palet iga aastaga.

Auhinnatseremoonia käigus said kordamööda lavale kutsutud tänavu kolmandat korda välja antava Eesti kõige olulisema jazzipreemia ehk Elioni jazziauhinna laureaadid. “Meile meeldib see mõnus positiivsus, mida Jazzkaar igal kevadel endaga kaasa toob,” ütles Elioni juht Valdur Laid ning surus Elioni Jazziauhinna saajal Siim Aimlal kätt. Laid kiitis Aimla energiat ning talenti ning mainis, et tänavu oli žürii valikut tehes täiesti üksmeelne.

Aimla tänukõne oli kantud rõõmust, et Eesti on maa, kus on võimalik muusikul jazzmuusikuna ära elada. “Kõige suurem au ja auhind on mulle olnud olla jazzmuusik, teha muusikat ja teile esineda,” rääkis Aimla.

Noore Jazzitalendi auhinna pälvis Sofia Rubina, kellele oli seda üle andma palutud presidendiproua Evelin Ilves. “Kuulake jazzi!” hõikas Rubina publikule pärast auhinna saamist.

Esmakordselt välja antava Jazziedendaja preemia sai Ain Agan, kellele andis selle üle tänavune jazzikuu jazzisaadik Ray Anderson.

Eesti jazziauhindade üleandmistseremoonia toimus 25. aprillil 2009 Vene Kultuurikeskuses Jazzkaar Dream Band kontserdi eel.