JK: Hoiatus Michael Bublé’le: siit tuleb Torsten Goods!

23. aprill 2008

“Uus südametemurdja on sündinud,” leiab Marje Ingel EDBB juubelikontserdil säranud solisti Torsten Goodsi iseloomustades.

22. aprillil kell 18 tähistas kontserdiga Vene Teatris oma 10. sünnipäeva Estonian Dream Big Band, keda juhatas külalisdirigent Örjan Fahlström ja kellega samuti külalisena astus üles iiri päritolu solist Torsten Goods.

Juubelikontserdist teeb ülevaate Marje Ingel.

Olen alati imetlenud neid muusikuid, kelle häälepaelad otsekui pillikeeltega kohakuti asetseksid – nii et kui nad oma kitarri sõrmitsevad, sõrmitseksid nad justkui ühtlasi ka oma häälepaelu. Nii kõlab improvisatsioon häälel ja kitarril korraga ühehäälselt. Torsten Goodsil on samuti see anne. Tema videotel Youtube’is on näha ja kuulda, kuidas tema suurepärased lauljavõimed aeg-ajalt siiski tema näpuosavusele pisut jalgu jäävad – nii kiireid noote on tõesti väga raske laulda.
Eilsel kontserdil Estonian Dream Big Bandiga seda võimet väga ei eksponeeritudki, kuid see ei valmistanud kaugeltki pettumust. Vastupidi, see etteaste tõestas veelkord, et tegu pole mitte lihtsalt laulva pillimehega, vaid universaalse artistiga, kes võiks kitarri sama hästi ka nurka panna ning jätkata karjääri ainult lauljana.

Kahes esimeses loos sai sünnipäevalaps Estonian Dream Big Band üksinda särada ning Torsten Goodsi ilus siniroheline kitarr ootas laval vaikides oma aega. „Sära“ on Estonian Dream Big Bandi puhul õige sõna, sest orkester koosneb mitte ainult kiiskavatest vaskpillidest, vaid tõepoolest säravatest isiksustest eesti muusikas – lisaks mitmesse ansamblisse kuulumisele on paljud neist ka hinnatud sooloesinejad.

Kohe kontserdi algul läks lahti tõeline tulevärk: nõudlikud seaded külalisdirigent Örjan Fahlströmilt ja keerukad soolod ei jätnud võimalust 10-aastase Estonian Dream Big Bandi oskustes kahelda. Ette rutates võib öelda, et külalissolist Torsten Goods kiitis samuti bigbändi kõla ja märkis, et see orkester tuleks Saksamaale kutsuda.

Oma iiri päritolu rõhutamaks oli Torsten Goods kavva võtnud mitu iiri lugu. Üks neist oli „Danny Boy“, mida Goods esitas üksinda soolokitarril. Lavale astus ta samuti iirlase Van Morrisoni lauluga „Moon dance“, mida kindlasti paljud on Michael Bublé esituses kuulnud. Torsten Goodsi versiooni jälgides jõudsin veendumusele, et ta võtab Bublé’lt peagi üle veel midagi – nimelt suure osa tolle fännidest.

Teine Van Morrisoni lugu „Have I told you lately that I love you“, mille laulis kuulsaks Rod Stewart, tõi eriti kontrastselt esile Torsten Goodsi pehme tämbri ja siira esituse. Kuid lisaks sellele, et ta usub sellesse, mida laulab, on Goodsil veel üks trump – ta kirjutab ka ise laule, ja need laulud on head. Lugu „Sweet North“ ei räägi Põhjamaast, nagu meie siin ehk võiksime arvata, jutt on hoopis Põhja-Iirimaast, kust pärineb Torsten Goodsi ema. Siin pöördub autor tolle paiga poole nagu kallima poole, kes elab kaugel, paludes talt pika lahusoleku pärast andeks. Just selles laulus tuli eriti selgelt esile Goodsi vaieldamatu lavasarm. Temas on kõik eeldused, et saada rahvusvaheliselt väga edukaks artistiks: hea, ilusa tämbriga hääl; kena välimus; ta on ka hea laulukirjutaja ja ärgem unustagem – hea kitarrist.

Pärast kontserti, kui Torsten Goods oma plaatidele autogramme jagas, soovis grupp daame end koos temaga pildile jäädvustada. Kihistasin seda kõrvalt vaadates endamisi naerda – uus südametemurdja on sündinud.

22. aprillil kell 18.00 Vene Teatris

Torsten Goods – laul, kitarr
Estonian Dream Big Band
Örjan Fahlströmi juhatusel