JK: Meristo trio ja Kaire Vilgats sulistasid meinstriimis

29. aprill 2007

Mahe kontsert veeres enamasti svingirütmis ja oli nii vormilt kui ka sisult konservatiivse hoiakuga. Kokkuvõtte teeb Ivo Heinloo.

Aldo Meristo klaveritrio mängis laupäeva õhtul kunstimuuseumis kergesti mõistetavat džässi ning Kaire Vilgats andis juurde oma vokaalse panuse. Tegu oli Kaire Vilgatsi teise esinemisega tänavusel Jazzkaarel. Kui avapeol jäi ta Sonja Crème’i koosseisus selgelt lavapartneri Sofia Rubina varju, siis nüüd langes Vilgatsile ainsana vokaalsolisti vastutusrikas koorem.

Kontserdi toob teieni Ivo Heinloo.

Üks 2007. aasta Jazzkaare viimastest kontsertidest algas tuntud palaga “My Funny Valentine”, millega Vilgats näitas, et kuulub oma jõulise tämbri poolest kindlasti meie džässlauljannade esirinda. Samas džässistandardite vaimus kontsert ka jätkus, pakkudes aeglasemate lugude vahele ka mõne energilisema. Erandina võiks välja tuua pianist Aldo Meristo kirjutatud pala “Väikemees”, millest kumas siiski samuti läbi peavoolu džäss. Ning lisaloona Meristo poolt mahamängitud bluus tõmbas lühikese, ainult tunniajase kontserdi ilusasti kokku.

See etteaste erines nii mõneski mõttes teistest samal päeval KUMU-s toimunud kontsertidest, aga näiteks Kerikmäe-Soo-Noormetsa eksperimentalismile oli Aldo Meristo trio mängitu lausa täielik vastand. Mahe kontsert veeres enamasti svingirütmis ja oli nii vormilt kui ka sisult konservatiivse hoiakuga.

Koosseisu kohta võib tarvitada sõna “rahvusvaheline”, sest kontrabassist Andris Grunte esindas rahvuselt meie lõunanaabreid lätlasi. Grunte, kes gruuvis teisipäeval koos teiste Balti noortega Von Krahli teatris toimunud üritusel, oli sellises klassikalisemas formaadis kõvasti vaoshoitum, kuid sobitus hästi ülejäänud seltskonnaga.

Aldo Meristo ja Aivar Vassiljev kuuluvad mõlemad nende muusikute hulka, kellest me seoses džässiga viimasel ajal väga palju kuulnud ei ole. Eks seetõttu oligi neid väga värskendav kuulata, on ju kummalgi ka oma selgelt tajutav isikupärane lähenemine instrumendile.

Väga palju publikut laupäeva õhtuks KUMU auditooriumi ei kogunenud, ent selles ei tohiks mingil juhul süüdistada kontserdi taset, vaid ilmselt Jazzkaare kontekstis ebasoodsat esinemisaega. Eelmiste päevade publikumagnetitest veel pea pisut laiali, suutsid siiski nii mõnedki džässi täis pumbatud truud festivalilised sedagi ülesastet nautida. Põhjust igatahes oli.

28. aprillil kl 19 KUMU auditooriumis

Koosseis:
Aldo Meristo – klaver
Kaire Vilgats – laul
Andris Grunte – kontrabass
Aivar Vassiljev – trummid